V nejkratší možné době si basketbalistky ZVVZ USK Praha zajistily postup do semifinále play-off Ženské basketbalové ligy. Ve čtvrtfinálové sérii jsme i dnes odpoledne potvrdili roli velkého favorita, mladoboleslavskou Slovanku jsme opět porazili výrazným, téměř padesátibodovým rozdílem a získali jsme potřebný třetí bod.

3. ZÁPAS ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF ŽBL:

ZVVZ USK Praha vs. Slovanka MB 100:53
(24:9, 30:22, 20:14, 26:8)

Konečný stav série: 3 - 0

Klíčový úprk jsme zrealizovali hned v úvodu zápasu, konkrétně mezi 3. a 6. minutou, kdy jsme třináctibodovou šňůrou odskočili z vyrovnaného stavu 2:2 na 15:2. Po šestnácti odehraných minutách rozdíl ve skóre narostl nad dvacetibodovou hranici (41:19) a do druhé půle jsme si přenesli třiadvacetibodové vedení.

Po přestávce jsme vývoj utkání kontrolovali a nakonec jsme poprvé v sérii pokořili stobodovou hranici - zasloužila se o to čtvrt minuty před koncem Danielle Robinson.

Dopustili jsme se 19 míčových ztrát, soupeřky jich měly ještě o sedm více, ovšem byly fatální: poměr bodů dosažených po ztrátách byl 26 - 5. Z vymezeného území jsme skórovali 52 bodů, Slovanka jen 16. Měli jsme mnohem vyšší úspěšnost střelby z pole (66% - 42/64, Slovanka 31% - 19/61), poměr úspěšných trojek byl vyrovnaný 6 - 6, ale náš tým na ně potřeboval jen 11 pokusů, kdežto hosté 19.

Top-skórerkou zápasu byla rozehrávačka Michaela Uhrová s 18 body (trojky 4/10), bodově ji výrazněji podpořila už jen střelecky neomylná Kristýna Minarovičová (14 bodů, dvojky 3/3, trojky a trestné hody 2/2). Ve žlutomodrém dresu mělo dvouciferný zápis hned pět hráček: Michaela Stejskalová s Jelenou Dubljevič zaznamenaly shodně po 17 bodech, při souhrnné střelbě z pole 14/19. Milka Bjelica byla jediný doskok od double-doublu (12 bodů a 9 doskoků), Laia Palau zapsala 7 bodů, 7 asistencí a 6 získaných míčů.

Týmové koeficienty užitečnosti: 135 - 33.