Po osmi minutách plus 20. Máme první výhru

28.3.2014
Vstup do play-off Ženské basketbalové ligy se našemu týmu vydařil podle očekávání. O zisku prvního bodu ve čtvrtfinálové sérii s mladoboleslavskou Slovankou jsme rozhodli již v první čtvrtině, přesněji hned v úvodních osmi minutách, kdy jsme si vypracovali dvacetibodový náskok a zbytek zápasu jsme měli plně pod kontrolou.

1. ZÁPAS ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF ŽBL:

ZVVZ USK Praha vs. Slovanka MB 80:46
(24:6, 22:21, 20:8, 14:11)

Stav série: 1 - 0

Klíčová čísla:
Poměr bodů z vymezeného území 48 - 12.
Poměr bodů dosažených po ztrátách: 22 - 5.
Poměr bodů po útočném doskoku: 15 - 7.

Hvězdou zápasu byla Jelena Dubljevič. Za necelých dvacet odehraných minut vysázela 20 bodů, přičemž všechny její střelecké pokusy našly cíl: z pole měla bilanci 7/7, z toho trojky 1/1, a z čáry trestného hodu 5/5!! Kia Vaughn (z pole 5/9, trestné hody 2/2) s Danielle Robinson (z pole 5/10, trestné hody 2/2) zaznamenaly shodně po 12 bodech, v dresu Slovanky ani jedna hráčka nenastřádala dvouciferný počet bodů: nejlepší střelkyní poražených byla Monika Satoranská s 9 body (trojky 2/4).

Nepřipustili jsme žádné komplikace a utkání jsme nasměrovali k vítěznému konci hned na začátku.

Na úvodní koš, o který se postarala Kia Vaughn, sice záhy odpověděla vyrovnáním Kristýna Minarovičová, ovšem poté jsme nastříleli jedenáct bodů v řadě a na koš hostující Terezy Kracíkové jsme zareagovali další bodovou šňůrou 11:0. Necelé dvě minuty před koncem první čtvrtiny jsme tak vedli 24:4.

Ve druhé části hry se Slovanka na útočné polovině hřiště prosazovala mnohem více a do našeho koše doručila 21 bodů, díky čemuž s námi udržela v této pasáži zápasu krok, ovšem ve třetím hracím období už jsme na palubovce opět dominovali (20:8) a podle očekávání v sérii vedeme 1 - 0.

Druhé utkání se bude hrát v neděli 30. 3. od 16:30 v Mladé Boleslavi.