Zvládli jsme i druhý krok, vedeme 2:0!

31.3.2005
Také druhé semifinále se stalo kořistí našich basketbalistek, které zdolaly Trutnov o 26 bodů a v sérii vedou 2:0 na zápasy. K postupu do finále nám tedy chybí jediné vítězství!
Oproti prvnímu semifinálovému duelu byl však druhý zápas dlouho podstatně vyrovnanější. Po první čtvrtině jsme vedli o tři body a v poločase bylo skóre dokonce vyrovnané. V první čtvrtině zpočátku vedly Východočešky. Ve 4. minutě po koši Kuřitkové byl jejich náskok šestibodový, do konce čtvrtiny jsme dokázali manko vymazat a naopak se dostat do mírného vedení. Osmi body se o to zasloužila Míša Pavlíčková, naopak naší obraně dělala největší potíže Johnová, která dala ještě o koš více. Na začátku druhého dějství jsme po dalších dvou koších Pavlíčkové vedli až o sedm bodů, ale tentokrát se nám nepodařilo soupeřkám výrazněji odskočit. Následující úsek hry jsme prohráli 0:10 a stav byl vyrovnaný, stejně jako v poločasové přestávce. Klíčový význam pro konečný výsledek měla třetí čtvrtina. V prvních minutách sice vedl Trutnov a ještě v polovině této části hry byl stav jen 53:52 v náš prospěch. Zbývající část hry v této čtvrtině jsme však vyhráli 13:3 a získali rozhodující, desetibodové vedení. Osm minut před koncem Kulichová snížila na osmibodový rozdíl, byla to však labutí píseň Východočešek. V následujících osmi minutách nepřidaly na své konto ani jediný bod, USK Blex vyhrál tento úsek hry 20:0!!! a zrodil se další jednoznačný výsledek. Nejlepší hráčkou na palubovce byla Míša Pavlíčková s 23 body, dvouciferného počtu nastřílených bodů dosáhly ještě Kiesha Brown, Markéta Mokrošová, Ivana Voračková a Petra Gerstnerová. Opět se nám podařilo pokrýt pivotku Petru Kulichovou, která trefila dokonce ještě o bod méně, než v úvodním semifinále.