Trutnov na kolenou, vedeme 1:0!

29.3.2005
Excelentní výkon předvedly naše basketbalistky v prvním semifinálovém utkání proti Trutnovu. Vyhráli jsme zcela suverénně o 53 bodů a v sérii vedeme 1:0!
Vyrovnaný byl jen začátek zápasu. Úvodní minuty se odehrávaly stylem "koš za koš", když na naše vedení dokázaly trutnovské basketbalistky čtyřikrát odpovědět a stav byl 8:8. Následující úsek hry jsme však vyhráli 13:0 a položili jsme základ k pozdějšímu vysokému vítězství. Skvěle se dařilo pivotce Petře Gerstnerové, která nejenže velmi dobře eliminovala největší hvězdu soupeřek, svou jmenovkyni Kulichovou, ale sama se v útoku dokázala prosadit. Nakonec byla s 20 body nejlepší střelkyní celého zápasu. Již v první čtvrtině si USK Blex vypracoval dvouciferné vedení a to během druhého dějství narostlo až ke dvaceti bodům. Definitivní rozhodnutí přišlo ve třetí desetiminutovce. Pokud soupeřky o přestávce v šatně pomýšlely na zvrat, tato část zápasu je rozhodně vyvedla z omylu. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli přesvědčivě 28:7 a o vítězi bylo rozhodnuto. V posledním dějství dostaly na obou stranách příležitost i hráčky z lavičky, přesto náš náskok nakonec přerostl přes úctyhodnou padesátibodovou hranici. Druhé semifinálové střetnutí je na programu zítra, hraje se znovu na Folimance.