K dvacetibodové výhře přispěla i Danielle Robinson

1.2.2014
S novou posilou Danielle Robinson nastoupily basketbalistky ZVVZ USK Praha k dnešnímu šlágru 3. kola nadstavby na palubovce brněnského Valosunu. Druhý tým tabulky přehrály dvacetibodovým rozdílem, přičemž Robinson při své premiéře v modrožlutém dresu za 17,5 minuty nastřílela 6 bodů a doskočila 5 míčů.

3. KOLO NADSTAVBY ŽBL:

Valosun KP Brno vs. ZVVZ USK Praha 63:83
(15:24, 19:17, 16:24, 13:18)

Ani jednou jsme neprohrávali, ovšem Valosun se dlouho držel na dostřel.

Ač jsme první čtvrtinu ovládli devítibodovým rozdílem, do druhého poločasu jsme si přenesli jen sedmibodové vedení a ještě v 25. minutě platil stav 44:50. Definitivně jsme dostali zápas pod kontrolu až v následujících čtyřech minutách, kdy jsme díky šňůře 3:15 odskočili do osmnáctibodového trháku (47:65). V poslední části hry už se rozdíl ve skóre držel okolo dvacetibodové hranice.

Brno mělo tři střelkyně, které zaznamenaly mezi 10 a 12 body, přičemž jednoznačně nejužitečnější hráčkou domácího týmu byla Kateřina Sedláková s 12 body, 7 doskoky a 5 získanými fauly (střelba z pole 5/5, trestné hody 2/3, užitečnost 24).

V našem dresu byly čtyři dvouciferné střelkyně.

Jelena Dubljevič přidala k 17 bodům i 4 získané míče (0 ztrát) a 3 asistence (střelba z pole 8/13, užitečnost 24), Eva Vítečková nastřílela 15 bodů (trojky 2/3) a dalším všestranným výkonem se prezentovala rozehrávačka Laia Palau, která ukončila utkání s bilancí 6 bodů, 8 asistencí a 7 doskoků (užitečnost 17).

Jedním z klíčových faktorů byl poměr míčových ztrát, který byl 25 - 12.