Povinnost splněna, jsme v semifinále!

26.3.2005
Naše basketbalistky nezaváhaly ani ve druhém čtvrtfinálovém utkání playoff Ženské basketbalové ligy a na domácí palubovce přehrály Strakonice v poměru 79:45.
První čtvrtina vyšla domácímu týmu ještě lépe, než úvodní dějství ve Strakonicích. Soupeřky se držely jen v úvodních třech minutách, kdy se USK Blex nemohl prosadit proti zónové obraně, ovšem nakonec jsme tuto část hry vyhráli přesvědčivě o více než dvacet bodů. Druhá čtvrtina však nebyla ze strany domácího družstva příliš vydařená - podobně, jako v prvním duelu na jihu Čech. Trenér Blažek vystřídal na palubovce všechny hráčky, což se projevilo zejména v obraně. Zatímco během prvních deseti minut jsme obdrželi pouhé čtyři body, ve druhé čtvrtině jich bylo 23 a dokonce jsme ji prohráli 14:23... Na začátku druhého poločasu strakonické basketbalistky jedním košem snížily až na 29:41, ale stále jsme si udržovali dvouciferné vedení. Ve zbývajícím průběhu utkání jsme jej pak postupně navyšovali az k 35 bodům a o vítězi i postupujícím tak bylo dávno před koncem jasno. V domácím dresu se zapsaly do střelecké listiny všechny hráčky, na palubovce se objevily i uzdravené Andrea Gardner a Michaela Pavlíčková.