EL: V Salamance poslední předvánoční utkání

K poslednímu předvánočnímu utkání v rámci Evropské ligy se basketbalistky ZVVZ USK Praha vydají do Španělska. Ve středu večer budou hájit svou dosavadní stoprocentní bilanci (5/0) na palubovce Salamanky, která ve skupině C vyhrála dva z pěti odehraných zápasů a v průběžné tabulce jí nyní patří čtvrtá příčka.

7. KOLO EVROPSKÉ LIGY, SKUPINA C:

Perfumerias Avenida Salamanca vs. ZVVZ USK Praha
(středa 18. 12. ve 20:30)

Náš tým je stále v čele skupiny C. Postupně jsme porazili Nový Záhřeb, Spartak Moskva, Galatasaray Istanbul, Polkowice a naposledy Vilnius. Před odvetami zbývá poslední protivník: Salamanka.

Španělské družstvo zatím pravidelně střídá porážky s vítězstvími. Letošní euroligovou pouť začalo vysokou porážkou v duelu s Istanbulem (56:81), následoval triumf nad Polkowicemi (59:44), porážka s Vilniusem (64:81), výhra nad Záhřebem (74:57) a porážka se Spartakem Moskva (56:67). Přáním a cílem našich basketbalistek bude výše zmíněnou pravidelnost porušit.

Ofenzivním lídrem Avenidy je americká křídelnice Eshaya Murphy.

Jako jediná ze svého týmu střádá v průměru dvouciferný počet bodů - rovných 17, k tomu přidává i 7,8 doskoku a 2,2 získaného míče. Záhřebu vysázela dokonce rovných 30 bodů!

Velmi důležitou roli má i téměř dvoumetrová americká pivotka Angelica Robinson (198 cm), jež přispívá 9,8 bodu a 9 doskoky. Naposledy proti Spartaku se zaskvěla double-doublem za 16 bodů a 11 doskoků! Bodově se výrazněji prosazují ještě rozehrávačky Marta Fernandez (8,8) s Martou Xargay (7,8 bodu + 4 asistence) a křídelnice Leonor Rodriguez (7 bodů + 2,2 asistence).

Náš tým naposledy v Ženské basketbalové lize porazil Hradec Králové přesvědčivě 95:61, v utkání, které se hrálo netradičně večer od 20 hodin - právě proto, aby si hráčky přivykly na pozdní začátek ve Španělsku. Trenérka Natálie Hejková bude i nadále postrádat zraněnou křídelnici Michaelu Stejskalovou.

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by FOTKY.ID desc' at line 1

Nejbližší domácí zápasy

24/04od 17:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
Žabiny Brno
  
 
 

1.liga

07/04
Dvě vítězství na domácí palubovce

Aktuální výsledky

Žabiny Brno70
ZVVZ USK Praha93
Sopron Basket (HUN)53
ZVVZ USK Praha (CZE)64

AktualityZobrazit vše

20/04
Vydřené druhé vítězství v Brně
Hráčky ZVVZ USK Praha dnes nastoupily do druhého finálového utkání proti BK Žabiny Brno. Ty dnes Pražankám nedaly nic zadarmo. I přes konečné skóre 70:93, to neměly dnes pražské basketbalistky jednoduché jako v prvním utkání. V sérii i přesto vedou 2:0, kterou budou mít šanci ukončit ve středu, 24. 4. 2019 ve SH Královka.
17/04
Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstupují do finálové série vítězně
Bronzové medailistky Final Four EuroLeague Women 2019 vstoupily do finálové série Ženské basketbalové ligy jasným vítězstvím. Kompletní medailová sestava nastoupila dnes od 18.00 na Královce proti Žabinám Brno.
16/04
Finále ŽBL
Hráčky ZVVZ USK Praha o víkendu ukončily sezónu Evropské ligy, ve které získaly bronzové medaile. Nyní je čeká finálový souboj v Ženské basketbalové lize, ve kterém se utkají po šesti letech proti BK Žabiny Brno.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Rozloučení s Extraligou U14 velmi úspěšné!!!

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio peakshop.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA