EL: V Salamance poslední předvánoční utkání

K poslednímu předvánočnímu utkání v rámci Evropské ligy se basketbalistky ZVVZ USK Praha vydají do Španělska. Ve středu večer budou hájit svou dosavadní stoprocentní bilanci (5/0) na palubovce Salamanky, která ve skupině C vyhrála dva z pěti odehraných zápasů a v průběžné tabulce jí nyní patří čtvrtá příčka.

7. KOLO EVROPSKÉ LIGY, SKUPINA C:

Perfumerias Avenida Salamanca vs. ZVVZ USK Praha
(středa 18. 12. ve 20:30)

Náš tým je stále v čele skupiny C. Postupně jsme porazili Nový Záhřeb, Spartak Moskva, Galatasaray Istanbul, Polkowice a naposledy Vilnius. Před odvetami zbývá poslední protivník: Salamanka.

Španělské družstvo zatím pravidelně střídá porážky s vítězstvími. Letošní euroligovou pouť začalo vysokou porážkou v duelu s Istanbulem (56:81), následoval triumf nad Polkowicemi (59:44), porážka s Vilniusem (64:81), výhra nad Záhřebem (74:57) a porážka se Spartakem Moskva (56:67). Přáním a cílem našich basketbalistek bude výše zmíněnou pravidelnost porušit.

Ofenzivním lídrem Avenidy je americká křídelnice Eshaya Murphy.

Jako jediná ze svého týmu střádá v průměru dvouciferný počet bodů - rovných 17, k tomu přidává i 7,8 doskoku a 2,2 získaného míče. Záhřebu vysázela dokonce rovných 30 bodů!

Velmi důležitou roli má i téměř dvoumetrová americká pivotka Angelica Robinson (198 cm), jež přispívá 9,8 bodu a 9 doskoky. Naposledy proti Spartaku se zaskvěla double-doublem za 16 bodů a 11 doskoků! Bodově se výrazněji prosazují ještě rozehrávačky Marta Fernandez (8,8) s Martou Xargay (7,8 bodu + 4 asistence) a křídelnice Leonor Rodriguez (7 bodů + 2,2 asistence).

Náš tým naposledy v Ženské basketbalové lize porazil Hradec Králové přesvědčivě 95:61, v utkání, které se hrálo netradičně večer od 20 hodin - právě proto, aby si hráčky přivykly na pozdní začátek ve Španělsku. Trenérka Natálie Hejková bude i nadále postrádat zraněnou křídelnici Michaelu Stejskalovou.

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by FOTKY.ID desc' at line 1

Nejbližší domácí zápasy

28/09od 17:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
Slovanka MB
30/10od 19:00 / Kralovka Arena
ZVVZ USK Praha (CZE)
Cukurova Basketbol (TUR)

1.liga

12/05
1.místo v 1.lize

Aktuální výsledky

 
 
 
 

AktualityZobrazit vše

19/08
Hráčky USK a jejich léto
Naše hráčky zahájily minulý týden přípravu na nadcházející sezonu. Zeptali jsme se jich, jaké bylo jejich léto. Pro dnešek tu máme odpovědi nováčka týmu a zkušeného matadora.
12/08
Lvice skončily na ME U20 na konečném 9. místě
10/08
Mladé české basketbalistky znovu porazily Švédsko
České basketbalistky do dvaceti let vkročily lépe do zápasů o umístění. V dnešním utkání proti Švédsku, se kterým se střetly i ve skupině, dominovaly a zítra si zahrají zápas o celkové 9. místo na evropském šampionátu.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

V širší nominaci o ME U16 máme 5 hráček

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA