EL: V Salamance poslední předvánoční utkání

K poslednímu předvánočnímu utkání v rámci Evropské ligy se basketbalistky ZVVZ USK Praha vydají do Španělska. Ve středu večer budou hájit svou dosavadní stoprocentní bilanci (5/0) na palubovce Salamanky, která ve skupině C vyhrála dva z pěti odehraných zápasů a v průběžné tabulce jí nyní patří čtvrtá příčka.

7. KOLO EVROPSKÉ LIGY, SKUPINA C:

Perfumerias Avenida Salamanca vs. ZVVZ USK Praha
(středa 18. 12. ve 20:30)

Náš tým je stále v čele skupiny C. Postupně jsme porazili Nový Záhřeb, Spartak Moskva, Galatasaray Istanbul, Polkowice a naposledy Vilnius. Před odvetami zbývá poslední protivník: Salamanka.

Španělské družstvo zatím pravidelně střídá porážky s vítězstvími. Letošní euroligovou pouť začalo vysokou porážkou v duelu s Istanbulem (56:81), následoval triumf nad Polkowicemi (59:44), porážka s Vilniusem (64:81), výhra nad Záhřebem (74:57) a porážka se Spartakem Moskva (56:67). Přáním a cílem našich basketbalistek bude výše zmíněnou pravidelnost porušit.

Ofenzivním lídrem Avenidy je americká křídelnice Eshaya Murphy.

Jako jediná ze svého týmu střádá v průměru dvouciferný počet bodů - rovných 17, k tomu přidává i 7,8 doskoku a 2,2 získaného míče. Záhřebu vysázela dokonce rovných 30 bodů!

Velmi důležitou roli má i téměř dvoumetrová americká pivotka Angelica Robinson (198 cm), jež přispívá 9,8 bodu a 9 doskoky. Naposledy proti Spartaku se zaskvěla double-doublem za 16 bodů a 11 doskoků! Bodově se výrazněji prosazují ještě rozehrávačky Marta Fernandez (8,8) s Martou Xargay (7,8 bodu + 4 asistence) a křídelnice Leonor Rodriguez (7 bodů + 2,2 asistence).

Náš tým naposledy v Ženské basketbalové lize porazil Hradec Králové přesvědčivě 95:61, v utkání, které se hrálo netradičně večer od 20 hodin - právě proto, aby si hráčky přivykly na pozdní začátek ve Španělsku. Trenérka Natálie Hejková bude i nadále postrádat zraněnou křídelnici Michaelu Stejskalovou.

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by FOTKY.ID desc' at line 1

Nejbližší domácí zápasy

27/02od 18:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
Sokol Nilfisk H. Králové
05/03od 19:00 / Kralovka Arena
ZVVZ USK Praha (CZE)
Fenerbahce Istanbul (TUR)

1.liga

11/02
1.liga

Aktuální výsledky

SBŠ Ostrava73
ZVVZ USK Praha111
CCC Polkowice (POL)74
ZVVZ USK Praha (CZE)79

AktualityZobrazit vše

22/02
I z Ostravy přivážíme vítězství
Basketbalistky ZVVZ USK Praha mají za sebou náročný týden. V úterý odcestovaly do Polkowic, kde odehrály poslední utkání základní části Evropské ligy, a odtud se vypravily přímo do Ostravy na další zápas. Po dlouhé výpravě se tak vrací domů se dvěma výhrami.
21/02
Z Polkowic do Ostravy
Basketbalistky ZVVZ USK Praha odehrají 20. kolo Ženské basketbalové ligy už v pátek, 22. 2. 2019 od 17:30 v Ostravě, kam odcestovaly dnes přímo z Polkowic.
20/02
Do play off z druhého místa
Basketbalistky ZVVZ USK Praha v závěrečném kole základní části Evropské ligy vyhrály 79:74 na hřišti Polkowic a obsadily konečné druhé místo ve skupině A. Ve čtvrtfinále se utkají s třetím týmem skupiny B Fenerbahce Istanbul, jehož barvy hájí česká reprezentantka Kia Vaughn.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Předehrávka EX U19

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio peakshop.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA