Na východě Čech jsme bez potíží vyhráli

21.3.2005
Jednoznačným vítězstvím v Hradci Králové zakončily basketbalistky USK Blex Praha své letošní účinkování v dlouhodobé části Ženské basketbalové ligy.
Utkání začalo z naší strany v poněkud vlažnějším tempu a oslabený, leč snaživý soupeř toho dokázal využít. Po čtyřech minutách hry domácí hráčky vedly po koši "naší" Sýkorové 10:8, držely se ještě o tři minuty déle, kdy trojka Polákové znamenala snížení na 13:14. Již závěr první čtvrtiny však naznačil, že je jen otázkou času, kdy naše družstvo svému hostiteli výrazněji bodově odskočí. Závěr úvodního dějství jsme díky šesti bodům Pavlíčkové vyhráli 10:0 a získali dvouciferné vedení. Druhá čtvrtina byla z obou stran spíše ofenzivní, obranná činnost nebyla příliš na výši. Po sedmnácti minutách jsme sice díky přesné trefě Opluštilové z tříbodové vzdálenosti poprvé v tomto zápase vedli o více než 20 bodů, nicméně s 38 obdrženými body za prvních dvacet minut rozhodně nepanovala mezi trenéry spokojenost. O přestávce nejspíš přišla rázná domluva, neboť ve třetí desetiminutovce náš tým své soupeřky téměř k ničemu nepustil. Za celou třetí čtvrtinu jsme dostali jen dva koše a protože se v útoku i nadále prosazovala vynikající Pavlíčková, dosáhl náš náskok po třiceti minutách hry téměř 35 bodů. V posledním dějství si USK Blex v pohodě pohlídal vítězství a v závěru se díky sólu rozehrávačky Bortelové dočkal i pokoření stobodové hranice. Naše dirigentka zaznamenala posledních sedm bodů svého týmu a stala se tak po Pavlíčkové druhou nejlepší střelkyní v tomto utkání. Kromě výsledku je pozitivem i fakt, že herní příležitost dostala i uzdravení Simona Podešvová.