Brno jsme v závěru hodně potrápili

10.3.2005
Vynikající výkon ve čtvrté čtvrtině sice k senzačnímu vítězství nad Brnem nestačil, nicméně přesto naše hráčky podaly v tomto zápase svůj nejlepší letošní výkon.
Začátek zápasu vyšel našim hráčkám excelentně. Voračková s Pavlíčkovou trefily dvě trojky a po dalších dvou koších jsme vedli 10:4! Několikabodový náskok jsme si udržovali po celou první čtvrtinu, až v jejím konci se Veselá postarala o to, že Brno přeci jen o čtyři body vedlo. Vyrovnaný průběh vydržel až do 17. minuty. Poté se Gambrinusu povedla bodová šňůra a hosté šli na přestávku s dvouciferným vedením. Ve třetí čtvrtině vzrostlo manko USK Blex až nad 25 bodů, když jsme se nedokázali prosadit především v útoku, a pohled na světelnou tabuli nevypadal příliš dobře. Do závěrečného dějství však vstoupily naše basketbalistky jako uragán. Skvěle bránily, získaly několik míčů a sérií rychlých protiútoků ubraly ze svého manka neuvěřitelných 21 bodů! V polovině čtvrté čtvrtiny byl stav jen 59:66, o chvíli později 62:69. Na troku Machové ještě dokázala zareagovat stejným způsobem Brantlová, ale na víc již náš tým nedosáhl. V koncovce jsme v přechodu do útoku ztratili několik míčů a nakonec se Brno radovalo z jedenáctibodové výhry.