Vítězství za druhý poločas

6.3.2005
I ve čtvrtém vzájemném utkání v letošní sezoně jsme dokázali porazit basketbalistky Trutnova. Tentokrát to bylo díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase.
První poločas našim hráčkám příliš nevyšel. V úvodu jsme rychle prohrávali po dvou koších Kulichové 0:4, v polovině první čtvrtiny to bylo dokonce 13:2 ve prospěch Východočešek! Pak se konečně naše hráčky více prosadily pod domácím košem a po trojce Gerstnerové v poslední minutě to přeci jen vypadalo příznivěji. Ve druhém dějství jsme začali bod po bodu ukrajovat z náskoku Trutnova a v 16. minutě jsme se po dvou koších Opluštilové poprvé dostali do vedení (33:32). V závěru prvního poločasu sice Kulichová se Stejskalovou dostaly mírně vpřed svůj tým, nicméně úspěšné trestné hody Opluštilové z posledních vteřin poločasu stáhly manko USK Blex na minimum. Rozhodující význam pro konečný výsledek měla třetí část hry. V jejím úvodu zaznamenala dvoubodový koš Opluštilová, vzápětí přidala Gerstnerová trojku a jeden trestný hod a rázem jsme měli pět bodů k dobru. Domácí hráčky sice náš nápor zachytily a ještě ve 28. minutě ztrácely jen dva body, nicméně závěru třetí čtvrtiny jsme vyhráli 6:0 a osmibodový náskok nám zajistila trojka Voračkové z poslední minuty. Vítězná pojistka přišla hned na začátku závěrečného dějství. Skvěle jsme bránili, prvních pět minut vyhráli 10:2 a náš náskok vzrostl až na 14 bodů. Disciplinovanou hrou jsme cenné vítězství z horké trutnovské palubovky udrželi.