V derby jednoznačná výhra

3.2.2005
Suverénním vítězstvím o 40 bodů nad Spartou zakončily naše hráčky základní část Ženské basketbalové ligy a potvrdily tak svou pozici na druhém místě tabulky.
Začátek zápasu nám příliš nevyšel, ještě v páté minutě držely hostující hráčky vyrovnaný stav 15:15. Problém jsme měli zejména v obraně, kde jsme nedokázali uhlídat nejnebezpečnější střelkyně Sparty. Až v závěru první čtvrtiny se nám podařilo bodově odpoutat, přesto osmibodový náskok nebyl výsledkem, s nímž mohli být trenéři Blažek s Benešem spokojeni. Druhá čtvrtina měla odlišný průběh. Naše basketbalistky zlepšily obranu, za deset minut hry povolily soupeřkám pouhých 8 bodů a protože v útoku zářila zejména Pavlíčková, která stihla za úvodní poločas 19 bodů, vzrostlo naše vedení na 23 bodů. Ve druhém poločase zpočátku pokračovala vlažná hra z první čtvrtiny. Sparťanky se proti naší obraně dokázaly prosadit a proto čtvrtina skončila téměř vyrovnaným skóre. Až v závěrečném dějství jsme hosty jednoznačně přehráli a navýšili konečné vítězství na rovných 40 bodů.