Reprezentantky ČR prohrály s Portorikem

29.5.2012
Zápasová premiéra v přípravě na olympijskou kvalifikaci skončila pro basketbalistky České republiky neúspěšně. V prvním ze dvou utkání s Portorikem podlehly svým soupeřkám na trutnovské palubovce dvanáctibodovým rozdílem.

PŘÍPRAVA REPREZENTACE:

Česká republika – Portoriko 54:66
(22:17, 15:18, 11:17, 6:14)

Body ČR: Štěpánová 12, Pecková 8, Reisingerová 8, Elhotová 6, Hanušová 6...

O výsledku se rozhodlo ve druhém poločase. Hostující družstvo vyhrálo úvodní šestiminutovku třetí čtvrtiny 11:3 a překlopilo mírné poločasové vedení Česka na svou stranu (průběžný stav 40:46). Devět minut před koncem utkání Portoriko odskočilo do osmibodového trháku (48:56), dvě minuty před koncem dokonce zvýraznilo rozdíl ve skóre na 12 bodů (54:66) a v závěru bez potíží hlídalo dvojciferné vítězství.

Trenérský triumvirát Lubor Blažek-Ivan Beneš-Martin Petrovický využil tuto dvanáctku hráček: Michaela Zrůstová, Kateřina Bartoňová, Michaela Uhrová, Kateřina Elhotová, Petra Reisingerová, Zora Jílečková, Alena Hanušová, Kamila Štěpánová, Kateřina Křížová, Tereza Pecková, Kateřina Zohnová, Lenka Bartáková.

Z hráček ZVVZ USK Praha tedy zasáhly do hry Michaela Zrůstová a Kateřina Elhotová. První odehrála 17,5 minuty s bilancí 5 bodů a 2 doskoků (střelba z pole 2/4, trestné hody 1/2), druhá strávila na palubovce přes 28,5 minuty, nastřílela 6 bodů (z pole 2/7, trestné hody 2/2) a přidala 5 doskoků.

Druhý zápas je na programu zítra od 18 hodin.