WNBA začala. Jak si vedly naše posily?

21.5.2012
Nový ročník zámořské WNBA byl zahájen o uplynulém víkendu. Své první zápasy mají za sebou i týmy, v jejichž středu figurují nové posily ZVVZ USK Praha: zatímco Rebekkah Brunson pomohla své Minnesotě k premiérovému vítězství, Kia Vaughn s New Yorkem dvakrát prohrála.

Minnesota nastoupila ve své hale proti Phoenixu a zvítězila jednoznačně 105:83. Rebekkah nechyběla v základní sestavě, na palubovce strávila 27,5 minuty a jediný doskok jí chyběl k zisku ceněného double-doublu – zápas ukončila s bilancí 12 bodů a 9 doskoků (střelba z pole 5/8, trestné hody 2/2).

New York už stihl odehrát dvě utkání, obě proti Connecticutu a obě neúspěšně. V domácí Madison Square Garden padl těsně 73:78 a poté u soupeře 77:92. Kia Vaughn pobyla na hřišti 18 a 16 minut a celkem zaznamenala v obou duelech 15 bodů a 10 doskoků (při střelbě z pole 6/12 a trestných hodech 3/5).