Změny v kádru ZVVZ USK Praha – odchody

Změny v kádru ZVVZ USK Praha – odchody
27. dubna 2012 v 13:13
Sedm hráček z úspěšného týmu, který v letošní sezoně prošel Excelsior Ženskou basketbalovou ligou suverénně bez jediné porážky a obhájil mistrovský titul, už nebude oblékat žlutomodrý dres ZVVZ USK Praha.
 

Změny v kádru „směrem ven“ dnes odtajnil manažer Marek Kučera.

„V našem klubu už nebudou pokračovat všechny zahraniční hráčky a Petra Kulichová,“ sdělil tři dny poté, co náš tým pozvedl pohár pro mistra ligy. Jmenovitě tedy v klubu končí kromě Petry Kulichové také Lindsay Whalen, DeLisha Milton-Jones, Anna Montaňana, Viktoria Mircheva a obě sestry Eldebrinkovy - Frida i Elin.

Lindsay Whalen (v našem klubu působila od roku 2007)

„Poděkování samozřejmě patří všem odcházejícím hráčkám, ale zvláště u Lindsay, která u nás byla dlouhodobě, je obrovské! Hrozně dlouho jsme situaci okolo ní zvažovali, protože je to výborný hráč, a udělat konečné rozhodnutí a rozloučení s ní bylo velmi těžké. Na post 4 a 5 se nám však nepodařilo sehnat kvalitní evropské hráčky a v tu chvíli se cesta pro setrvání Lin u nás zavřela. Ještě jednou jí ale chci vyjádřit za celý náš klub velké díky!!“

Petra Kulichová (v našem klubu působila od roku 2010)

„Také v jejím případě jsme dlouho zvažovali pro a proti. Nakonec jsme si řekli, že angažmá v zahraničí, které avizovala, jí možná prospěje a zase jí někam posune. Určitě bych neřekl, že tahle sezona byla naším posledním setkáním – věřím totiž, že se sem Petra za nějakou dobu třeba vrátí a zase bude mít další nové zkušenosti.“

Anna Montaňana (v našem klubu působila od roku 2011)

„U Anny byl hlavní problém v jejím zdravotním stavu. Má totiž dlouhodobý problém s kolenem, se kterým byla v létě na operaci.“

Frida a Elin Eldebrinkovy (v našem klubu působily od roku 2011)

„S oběma hráčkami jsme jednali, jestli by nechtěly zůstat, ale ony se i vzhledem k rodinným vazbám chtějí přesunout do jižních zemí. Nakonec jsme se tedy nedomluvili na jejich dalším angažmá u nás a obě odcházejí.“

DeLisha Milton-Jones (v našem klubu působila od roku 2010)

„U DeLishy jsme to vyhodnotili více méně stejně jako u Anny. Bohužel ani jí se nevyhýbají zranění, v sezoně byla 5, 6, 7 týdnů mimo hru, a to je příliš moc vzhledem k tomu, že euroligová sezona trvá 3-4 měsíce. Na druhou stranu musím říct, že je velký profesionál a v 39 letech je to paní Hráčka!!! Na jejím postu v Evropě moc takových nehraje.“

Viktoria Mircheva (v našem klubu působila od roku 2012)

„Viktoria k nám přišla v půlce sezony. Určitě nám pomohla, třeba proti Krakovu odehrála dobré zápasy. Zřejmě odchází z České republiky, vím, že má nabídku z Francie.“

EUROLIGAFinal 4

1.UMMC Ekaterinburg4
2.Nadezhda3
3.Fenerbahce3
4.ZVVZ USK Praha2

ŽBLfinále

DSK Basketball Nymburk
ZVVZ USK Praha
44 : 82
ZVVZ USK Praha
DSK Basketball Nymburk
81 : 56
ZVVZ USK Praha
DSK Basketball Nymburk
71 : 43
Stav série: 3 : 0

Aktuality USK mládež

 
Generální partnerSportovní partnerMediální partnerPartneři
ZVVZ Enven EngineeringBasketshop.czRádio KissNadace Koše proti drogámRenomiaDiplomat Hotel PragueKoh–I–Noor Mladá Vožice a.s.GES REAL
Vstupenky na zápasyZVVZ USK Praha FacebookInstagramTwitterFlickrBasketbalová šance pro všechny kluky a holky!
TOPlist\n