Změny v kádru ZVVZ USK Praha – odchody

Změny v kádru ZVVZ USK Praha – odchody
27. dubna 2012 v 13:13
Sedm hráček z úspěšného týmu, který v letošní sezoně prošel Excelsior Ženskou basketbalovou ligou suverénně bez jediné porážky a obhájil mistrovský titul, už nebude oblékat žlutomodrý dres ZVVZ USK Praha.
 

Změny v kádru „směrem ven“ dnes odtajnil manažer Marek Kučera.

„V našem klubu už nebudou pokračovat všechny zahraniční hráčky a Petra Kulichová,“ sdělil tři dny poté, co náš tým pozvedl pohár pro mistra ligy. Jmenovitě tedy v klubu končí kromě Petry Kulichové také Lindsay Whalen, DeLisha Milton-Jones, Anna Montaňana, Viktoria Mircheva a obě sestry Eldebrinkovy - Frida i Elin.

Lindsay Whalen (v našem klubu působila od roku 2007)

„Poděkování samozřejmě patří všem odcházejícím hráčkám, ale zvláště u Lindsay, která u nás byla dlouhodobě, je obrovské! Hrozně dlouho jsme situaci okolo ní zvažovali, protože je to výborný hráč, a udělat konečné rozhodnutí a rozloučení s ní bylo velmi těžké. Na post 4 a 5 se nám však nepodařilo sehnat kvalitní evropské hráčky a v tu chvíli se cesta pro setrvání Lin u nás zavřela. Ještě jednou jí ale chci vyjádřit za celý náš klub velké díky!!“

Petra Kulichová (v našem klubu působila od roku 2010)

„Také v jejím případě jsme dlouho zvažovali pro a proti. Nakonec jsme si řekli, že angažmá v zahraničí, které avizovala, jí možná prospěje a zase jí někam posune. Určitě bych neřekl, že tahle sezona byla naším posledním setkáním – věřím totiž, že se sem Petra za nějakou dobu třeba vrátí a zase bude mít další nové zkušenosti.“

Anna Montaňana (v našem klubu působila od roku 2011)

„U Anny byl hlavní problém v jejím zdravotním stavu. Má totiž dlouhodobý problém s kolenem, se kterým byla v létě na operaci.“

Frida a Elin Eldebrinkovy (v našem klubu působily od roku 2011)

„S oběma hráčkami jsme jednali, jestli by nechtěly zůstat, ale ony se i vzhledem k rodinným vazbám chtějí přesunout do jižních zemí. Nakonec jsme se tedy nedomluvili na jejich dalším angažmá u nás a obě odcházejí.“

DeLisha Milton-Jones (v našem klubu působila od roku 2010)

„U DeLishy jsme to vyhodnotili více méně stejně jako u Anny. Bohužel ani jí se nevyhýbají zranění, v sezoně byla 5, 6, 7 týdnů mimo hru, a to je příliš moc vzhledem k tomu, že euroligová sezona trvá 3-4 měsíce. Na druhou stranu musím říct, že je velký profesionál a v 39 letech je to paní Hráčka!!! Na jejím postu v Evropě moc takových nehraje.“

Viktoria Mircheva (v našem klubu působila od roku 2012)

„Viktoria k nám přišla v půlce sezony. Určitě nám pomohla, třeba proti Krakovu odehrála dobré zápasy. Zřejmě odchází z České republiky, vím, že má nabídku z Francie.“

EUROLIGAčtvrtfinále

CB Avenida
ZVVZ USK Praha
48 : 50
ZVVZ USK Praha
CB Avenida
72 : 43
Stav série: 2 : 0

ŽBLzákladní část

1.ZVVZ USK Praha100
2.Hradec Králové81
3.Valosun Brno76
4.Basketball Nymburk67
5.BK IMOS Brno67
6.Kara Trutnov57
7.Slavia Praha48
8.VŠ Praha43
9.Sev-en Strakonice43
10.SBŠ Ostrava19
11.Slovanka MB14
12.BK Karlovy Vary10
TVCOM.cz
 
Generální partnerSportovní partnerMediální partnerPartneři
ZVVZ Enven EngineeringBasketshop.czRádio KissNadace Koše proti drogámRenomiaDiplomat Hotel PragueKoh–I–Noor Mladá Vožice a.s.
ZVVZ USK Praha FacebookBasketbalová šance pro všechny kluky a holky!