Nečekaně vysoké vítězství

31.1.2005
Přesvědčivou výhru o třicet bodů přivezly naše basketbalistky v 17. kole první ligy z palubovky Trutnova a svému soupeři se tak na druhém místě tabulky odpoutaly již na tříbodový rozdíl!
Výborný výkon předvedly hráčky USK Blex především v obraně. Na úvodní koš Gerstnerové sice dokázala odpovědět Stehlíková, ovšem byla to jediná úspěšná střela domácích během úvodních šesti minut! I přesto se loňský vicemistr držel v těsném bodovém kontaktu, neboť naše hráčky minuly několik jasných pozic a skóre tak narůstalo na obou stranách jen velice pomalu. V závěru první čtvrtiny přišly velké chvíle Míši Pavlíčkové, která šesti body v řadě včetně čtyř trestných hodů posunula svůj tým do sedmibodového vedení. V koncentrovaném výkonu jsme pokračovali i ve druhém dějství. To bodově otevřela znovu Pavlíčková a protože hostující basketbalistky odpověděly na trojku Borecké šňůrou 9:1, vzrostlo naše vedení na slibných čtrnáct bodů (13:27). Domácí družstvo se sice pokusilo zastavit náš nápor zónovou obranou, ovšem střely z dálky v podání Brown, Pavlíčkové i Brantlové (trojka) byly úspěšné a Trutnovští se rychle vrátili k osobní obraně. Velmi dobře nám vyšel závěr prvního poločasu. Za stavu 18:29 jsme soupeřkám povolili pouze dva koše, zatímco na konto USK Blex přibylo jedenáct bodů a poločasové vedení a především pouze 22 nastřílených bodů Trutnova dávalo do dalšího průběhu zápasu velké naděje. Nutno podotknout, že v poslední vteřině se blýskla Ivana Voračková, jenž se závěrečným klaksonem proměnila svůj tříbodový pokus! Pakliže domácí diváci věřili, že po přestávce mohou trutnovské basketbalistky průběh zápasu zvrátit, naše děvčata je velice záhy vyvedla z omylu. První tři minuty druhého poločasu totiž vyhrála 9:0! a odskočila až na rozdíl 27 bodů! V závěru třetího hracího období navíc rozdíl ve skóre přesáhl třicetibodovou hranici a o vítězi bylo definitivně rozhodnuto. Poslední část hry už měla vyrovnaný průběh, který nic nezměnil na překvapivě vysokém vítězství vysokoškolaček. V našem dresu předvedla vynikající výkon Míša Pavlíčková, která dokonce získala double-double za 26 bodů a 15 doskoků! Dvouciferný počet bodů zaznamenala rovněž Ivana Voračková s vynikající úspěšností trojek (Jana Lichnerová přidala k 9 bodům 12 doskočených míčů.