Šest statečných

24.1.2005
Pouze se šesti zdravými hráčkami odehrál USK Blex Praha duel 16. kola Ženské basketbalové ligy proti nováčkovi z Ústí - přesto hosté neměli šanci a naše basketbalistky vysoko vyhrály.
"Museli jsme hrát v šesti, protože zdravotní stav několika hráček je dost špatný," podotkl hlavní trenér Lubor Blažek. Na lavičce sice bylo připraveno zasáhnout do hry devět hráček, ale předzápasové představy trenérů byly jasné: pokud to situace dovolí, zvládneme zápas v šesti! "Chtěli jsme do zápasu poslat jen absolutně zdravé basketbalistky a jsem rád, že nám to jednoznačný vývoj umožnil," těšil se Blažek z kvalitního výkonu zmíněné šestice. Ještě z jedné věci měl pochopitelně po skončení střetnutí velkou radost. "Jsme také rádi, že se k tomu nepřidalo žádné další zranění." Duel na Folimance se od předchozího vzájemného utkání na severu Čech hodně lišil. Zatímco v Ústí se našim děvčatům první poločas příliš nepovedl a v poločase vedly "jen" o 21 bodů (19:40), tentokrát vypadalo od prvních minut vše naprosto jinak. "Zápas se od začátku vyvíjel zcela jednozančně v náš prospěch. Ústí s nám doma hrálo lepší basket," vzpoměl si na předchozí souboj Blažek. Jeho svěřenkyně se dokázaly velice rychle oklepat z pohárového vyřazení i ze zklamání, které jej provázelo. "Zklamání to bylo a je pro nás pro všechny, ale naštěstí musím říct, že holky i přes jednoznačné vítězství měly ze zápasu radost a těšily se na něj." V příštím kole narazí vysokoškolačky na podstatně těžšího soupeře, než jakým byl nováček nejvyšší basketbalové soutěže. Netradičně v neděli zajíždíme na horkou palubovku do Trutnova, kde změříme síly s loňským vicemistrem! Více zajímavostí o nadcházejícím zápasu se zde dočtete v nejbližších dnech!