Ústí nemělo šanci

22.1.2005
Basketbalistky USK Blex Praha si s přehledem poradily s ligovým nováčkem z Ústí a po vítězství 114:40 si připsaly již svou letošní čtrnáctou výhru.
Na střídačce našeho družstva bylo sice devět hráček, ovšem stoprocentně zdravých jich bylo pouze šest. "Řekli jsme si, že pokud nám to vývoj zápasu dovolí a zvládneme to, tak celé utkání zvládneme odehrát v tomto počtu," upřesnil trenér Lubor Blažek. A vývoj zápasu to opravdu dovolil, neboť hráčky USK Blex na palubovce jednoznačně kralovaly. Ve 4. minutě byl sice stav jen 11:7, avšak zbývající úsek hry první čtvrtiny jsme vyhráli poměrem 19:1 a rodil se debakl Severočešek. Druhé dějství naše vedení ještě zvýraznilo. Po úvodních šesti bodech sice hosté trefili trojku, ale šňůra 20:0!!! posunula stav až na 56:11! V poločase měly domácí hráčky k dobru 46 bodů a nebylo co řešit. Třetí čtvrtina již byla vyrovnanější, než předchozí dvě desetiminutovky. Soupeřky občas našly cestu přes naši obranu a vstřelily za deset minut stejný počet bodů, jako za celý první poločas. Na jednoznačném vedení USK Blex to však nic neměnilo. V poslední čtvrtině se vše vrátilo do starých kolejí. Vyhráli jsme ji 26:8, stovka padla ve 35. minutě z ruky Veroniky Bortelové. Všech šest hráček, které se objevily na palubovce, zaznamenalo dvouciferný počet bodů - nejvíce se prosazovala Michaela Pavlíčková, jenž zatížila konto Ústečanek rovnými 30 body.