Další jednoznačné vítězství

15.1.2005
V patnáctém pokračování Ženské basketbalové ligy hrál náš tým na Slovance a do zápasu vstupoval v roli jasného favorita, kterou také beze zbytku splnil.
Po prvním poločase jsme vedli jen o 9 bodů, ovšem po změně stran naše hráčky na palubovce jednoznačně kralovaly. Úvodní dvě čtvrtiny však trenérům posloužily především jako modelová příprava na středeční důležité pohárové utkání s chorvatským Záhřebem. "Do utkání jsme vstupovali s tím, že nebudeme hrát tak, jak bychom proti Slovance za normálních okolností hráli. Chtěli jsme si především vyzkoušet některé věci před odvetným střetnutím Evropského poháru proti Záhřebu," vysvětlil svůj záměr trenér Lubor Blažek. Jeho svěřenkyně vedly po prvním hracím období o dvanáct bodů, ale protože druhou čtvrtinu o tři body prohrály, odcházely na přestávku pouze s devítibodovým náskokem. "Některé zkoušené věci nám nevycházely, hra nám trochu vázla," přiznal Blažek. Jakmile však o přestávce vydal pokyn ke změně herního projevu, bylo to na palubovce jaksepatří znát. Domácí hráčky nevěděly, kam dřív skočit, a druhý poločas prohrály 14:57! "Výsledek byl přeci jen poměrně těsný a tak jsme začali hrát to, co bychom proti Slovance normálně hráli. Na konečném výsledku se to samozřejmě projevilo," dodal Blažek. Basketbalistky USK Blex předčily své soupeřky ve všech herních činnostech. Pět hráček zaznamenalo dvouciferný počet bodů (Pavlíčková, Voračková, Gerstnerová, Lichnerová a Brown), u Slovanky se to povedlo pouze Pejčochové. Jednoznačnou převahu jsme měli v doskakování, v útoku jsme doskočili plných 15 míčů. Za celý zápas jsme stříleli jen šest trestných hodů, z toho pět Jana Lichnerová - proměnila čtyři. Jednoznačným vítězstvím jsme potvrdili druhou příčku v tabulce a hráčky se již koncentrují na středeční odvetu Evropského poháru proti silnému chorvatskému Záhřebu. V prvním duelu jsme sice prohráli o 22 bodů, ovšem celý tým se chce poprat o postup! Více informací o středečním duelu včetně zajímavých informací přímo od hlavního trenéra Lubora Blažka naleznete na těchto stránkách v průběhu pondělního dne.