Jak se změní hráčský kádr pro novou sezonu?

28.4.2011
Jen pár dní po oslavách mistrovského titulu (ZVVZ USK Praha porazil ve finálové sérii ŽBL svého rivala Frisco Brno 3:0) už se začíná hovořit o změnách v hráčském kádru našeho týmu. Manažer klubu Marek Kučera již rozkryl pro agenturu ČTK některé z nich.

Jisté je, že žlutomodrý dres nebudou oblékat jeho dlouholeté opory Michaela Ferančíková a Markéta Bednářová. Obě dvě dávají sbohem vrcholovému basketbalu kvůli rodině. Vedení klubu taktéž nepočítá se službami Terezy Peckové, Edity Šujanové a zahraniční posily Anny Vajdy.

Smlouva skončila rovněž excelentní řecké střelkyni Evanthie Maltsi. Jaká je situace ohledně této hráčky? "Zvažujeme, co a jak dál, stejně jako ona," odpověděl Marek Kučera. "Je to otevřená záležitost," naznačil, že o odchodu či dalším setrvání Maltsi v ZVVZ USK se teprve rozhodne.

Pokud jde o případné posily, poměrně často bylo v souvislosti s naším klubem skloňováno jméno reprezentační kapitánky Hany Horákové. "Jednání s Hankou byla korektní, ale prý chce ještě zůstat v zahraničí, což respektujeme," uvedl manažer na adresu rozehrávačky, která naposledy oblékala dres tureckého Fenerbahce Istanbul.

Přáním klubového vedení je přivést do týmu nové české basketbalistky. "Dlouhodobě chceme stavět hlavně na českých hráčkách," souhlasně přikývl Kučera. Zároveň však poznamenal: "Když nebude jiná možnost, budeme se muset poohlédnout i po cizinkách."

Kontrakt s naším klubem dále běží Evě Vítečkové, Kateřině Elhotové, Kateřině Bartoňové a také DeLishe Milton-Jones, nové smlouvy nedávno podepsaly americká rozehrávačka Lindsay Whalen, jenž působí na Folimance od roku 2007, a rovněž reprezentační pivotka Petra Kulichová.

V nejbližší době na webu naleznete:

- rozhovor s trenérem Luborem Blažkem

- videosestřih z finálové série