Poslední čtvrtina zvýraznila vítězství

5.1.2005
Jednoznačné vítězství přivezly vysokoškolačky ze zápasu 13. kola Ženské basketbalové ligy v Olomouci. Rozhodly o něm zejména v první a čtvrté čtvrtině, které v součtu vyhrály o rovných 40 bodů!
Začátek zápasu se nám příliš nevyvedl a v polovině úvodní čtvrtiny to bylo jen 9:11. Zbývající úsek první čtvrtiny jsme však vyhráli 21:6 a získali tak slibný, sedmnáctibodový náskok. Ve druhém dějství se Brantlová pěti body v řadě postarala o jeho zvýšení na 22 bodů, ale poté se domácí hráčky zlepšily a rozdíl ve skóre se nezvyšoval. Také na začátku druhého poločasu vítězil bojovný výkon nováčka první ligy nad zkušeností USK a v 25. minutě jsme vedli jen o 12 - 61:49. Naštěstí hráčky rychle získaly dvacetibodové vedení zpět a nepřipustily žádné větší komplikace. Poslední čtvrtina již byla exhibicí týmu USK Blex. Za stavu 65:85 přišla šňůra 11:0, o chvíli později další v poměru 13:0 a skóre utěšeně narůstalo. Nakonec jsme vyhráli o více než 40 bodů a suverénně tak potvrdili druhé místo v průběžné tabulce. Trenér Lubor Blažek dal herní příležitost všem jedenácti hráčkám, k utkání nenastoupila Kiesha Brown. Střelecky se nejvíce dařilo Tereze Brantlové, dvouciferný počet bodů zaznamenaly ještě Ivana Voračková, Simona Podešvová, Markéta Mokrošová, Kamila Opluštilová, Veronika Bortelová a Elizaveta Kityzina. Olomoučanky jsme jednoznačně přehráli na doskoku, pod útočným košem hráčky vybojovaly 16 doskoků - Podešvová 7! Získali jsme 26 míčů a přinutili jsme domácí basketbalistky k 39 ztrátám! Hráčky měly rovněž vynikající úspěšnost při trestných hodech (24/26, Voračková 9/9).