Postup je po boji náš

22.12.2004
Basketbalistky USK Blex Praha vydřely postup do dalšího kola evropského poháru FIBA. Dnes sice na Folimance podlehly Miškolci 57:74, díky výhře z prvního utkání 85:61 však mají v součtu lepší skóre a postup je tak náš.
Na soupeřkách bylo vidět, že je navzdory domácímu neúspěchu v žádném případě neopustila myšlenka na postup. Rvaly se okaždý míč, velmi dobře bránily a trpělivě bod po bodu navyšovaly své vedení. To činilo na konci první čtvrtiny osm bodů. Naše hráčky hledaly jen velmi obtížně cestu k pokoření obrany Miškolce a za deset minut stihly obohatit své konto o pouhých 10 bodů. Ve druhém hracím období sice vysokoškolačky přidaly v útoku, ovšem jejich obrana povolila soupeřkám nastřílet plných 26 bodů - o devět více, než kolik zaznamenaly basketbalistky USK Blex, a manko našeho týmu se tak znovu zvětšilo. Na poločasovou přestávku šlo hostující družstvo s náskokem 17 bodů a potvrdila se tak slova domácího trenéra Lubora Blažka, který před zápasem zdůrazňoval: "Náskok 24 bodů nás nesmí ukolébat!" Třetí čtvrtina vyšla vysokoškolačkám o poznání lépe, než první poločas. Zvláště v jejím úvodu USK Blex přidal v obraně, zahrál několik rychlých protiútoků a náskok hostů se rázem ztenčil na devět bodů. V závěru tohoto hracího období však znovu přišlo několik chyb v obraně a tak se šlo do posledního dějství za stavu 46:60. V posledním hracím období už domácí hráčky nepovolily soupeřkám získat výraznější vedení a taktickou hrou udržely porážku ve výši 17 bodů, což jim zajistilo postup do dalšího kola.

Soupeřem našich basketbalistek ve 2. kole bude ZKK Croatia Záhřeb.