Nová posila: modrožlutý dres oblékne Anna Vajda.

24.1.2011
Maďarská podkošová hráčka Anna Vajda je novou posilou týmu ZVVZ USK Praha! Vedení klubu tedy bryskně zareagovalo na nedávné zranění Michaely Ferančíkové, která nedohrála poslední euroligový zápas na palubovce Galatasaraye Istanbul, a před klíčovými boji v play-off posílilo kádr o tuto 190 cm vysokou hráčku.

Zkušená, šestadvacetiletá basketbalistka naposledy působila ve Fenerbahce Istanbul, předtím oblékala dresy Šoproně (sezony 2003–05) a Pécse (2005-2009). „Příchod Anny Vajdy je reakcí na zranění Míši Ferančíkové,“ uvedl manažer klubu Marek Kučera. 

„Bavili jsme se o čtyřech hráčích a po vzájemné shodě nakonec volba padla na Annu. V této sezoně toho sice moc neodehrála, ale je to komplexní basketbalistka, která může hrát jak na pozici 3, tak na pozici 4,“ řekl dále Kučera.

Je nasnadě, že v našem týmu bude v současné situaci využívána zejména na pozici nižší podkošové hráčky. „Je to tak. U nás bude mít více méně úkoly na pozici 4, kde se nám zranila Míša,“ přikývl manažer ZVVZ USK.

Anna Vajda odehrála v letošním ročníku Evropské ligy šest zápasů. V průměru strávila na palubovce 15,3 minuty, střílela 2,7 bodu a doskočila 2 míče. V nabitém kádru Fenerbahce, které vyhrálo skupinu B bez jediné porážky (bilance 10-0), nedostávala tolik herních příležitostí, kolik by si jistě přála.

„Z Fenerbahce se chtěla dostat pryč. Vnímám to tak, že své angažmá u nás bere jako velikou výzvu,“ podotkl Kučera. Zároveň doplnil, že vedení ZVVZ USK tuto hráčku dlouho pečlivě skautovalo. „Skutečně je to hráč, kterého sledujeme dlouho. Ještě když hrála za Pécs i teď za Fenerbahce.“

Na jak dlouho Anna Vajda uzavřela kontrakt s naším klubem? „Smlouva je zatím do konce této sezony, bez následné opce. Dál se uvidí.“

Kdo je Anna Vajda?

Narozena: 3. 9. 1984 v Budapešti
Výška: 190 cm
Pozice: 4 (3)
Stěžejní postava národního týmu Maďarska