USK vyhrál základní skupinu B

8.12.2004
„Bez ztráty květinky“ vyhrály basketbalistky USK Blex Praha základní skupinu B evropského poháru FIBA. V dnešním, zatím nejtěžším, domácím zápase porazily Pražanky slovenské vicemistryně z Ružomberoku 71:59.
Ještě před začátkem zápasu zastihla USK nedobrá zpráva. Ivana Voračková nebude hrát kvůli lehčímu výronu kotníku. Vysokoškolačky se však se ztrátou své nejlepší pohárové střelkyně vyrovnaly. USK si vybudoval větší náskok už v druhé půlce úvodní čtvrtiny, když tuto část vyhrál poměrem 18:4. Pražanky hrály lépe i druhé části, to už rozdíl ve skóre čítal i více než dvacet bodů ve prospěch USK a vše tak nasvědčovalo, že i dnes se bude jednat o jednoznačnou záležitost domácího celku. Jenže Ružomberok ve třetí části chytl druhý dech a začal zle dotahovat. Našim hráčkám se v tu chvíli nedařilo zhola nic. Dlouho jsme se nedokázali trefit a tak ve 36. minutě zbyl našemu týmu jen sedmibodový náskok. Koše Míši Pavlíčkové a Petry Gerstnerové však v těžké chvíli vrátily USK do herní pohody a závěr tak byl opět v režii týmu z Folimanky. „Jsem rád, že jsme úspěšně zvládli základní část “. Šest výher v řadě potěšilo trenéra USK Lubora Blažka. „Dnes jsme si to trochu zkomplikovali. V druhé půli, kdy už jsme měli výhodu velkého náskoku, jsme se nekoncentrovali tak, jak bychom měli, ale naštěstí jsme opět zapnuli v tu nejdůležitější chvíli,“ zhodnotil závěrečné vystoupení svých hráček Blažek. Jméno soupeře USK v 1. kole play-off bude známo nejpozději v pátek.