6.10.2016

O víkendu 2.-3.10.16 nastoupily starší žákyně ke svým zápasům žákovské i nadreginální ligy.

ŽL U15: USK A : Bižu Jablonec

97:37 (25:16, 30:8,21:5,21:8)

V tomto víkendu jsme musely nastoupit v nekompletní sestavě, když chyběla Ziethammerová (zranění), Petráňová(výron) Hranáčová (třísla) Špelinová ( výlet se školou), Kapková (nemoc). Do utkání se tak zapojilo pouze 9 hráček, a s potěšením mohu konstatovat, že všechny holky se zapsaly do střelecké listiny. Soupeřky vzdorovaly jen první čtvrtinu, pak jsme hru ovládly jednoznačně jak v útoku tak v obraně. Za svým standartním výkonem zaostala pouze Anička Machytková.

Body: Samouk 23, Blažková 16, Gurtlerová 16, Drbohlavová 15, Votrubová 13,Machytková 6, Vaňková 6, Siebenstichová a Maršíková 2.

USK A: Basket Slovanka

66:82 (11:30 !!!, 18:15,21:17, 16:20)

Proti největšímu soupeři ve skupině jsme začali s příliš velkým respektem, a drželi jsme se jen první tři minuty které jsme vyhrály 6:4. Pak přišla pětiminutovka, kterou jsme prohrály 0:22!! a ta prakticky rozhodla o konečném výsledku utkání. Od druhé čtvrtiny se holky herně zvedly, zlepšily obranu a začaly se prosazovat i v útoku. Ve třetí čtvrtině do 6. minutyjse nám podařilo stáhnout  náskok soupeřek na 5 bodů, bohužel pak přišla opět šňůra soupeřek a do čtvrté čtvrtiny jsme nastupavaly se skorem mínus 12bodů.Stejný průběh měla i poslední čtvrtina, kdy v šesté minutě jsme se dotáhly na čtyři body. v závěru nám došly síly a projevila se úzká rotace hráček a konečný výsledek mínus 16 bodů, byl až příliš vysoký k vzhledem k celkové předvedené hře. Výborně zahrála Anička Machytková, ke které se přidala Aja Drbohlavová od druhé čtvrtiny si vzpomněla i Tea Samouk, že umí hrát basket :). Každopádně i přes konečný výsledek, chci holky pochválit a věřím, že se začínají přesvědčovat, že je zbytečné vstupovat do utkání s obavami a se strachem. Doufám, že to pro všechny bude ponaučení a že příště budou šlapat na výsledku od první minuty.

Body: Samouk 17, Machytková 16, Drbohlavová 14, Votrubová 9, Gurtlerová 5, Blažková 3, Vaňková 2.

Ke svým dalším utkáním nastoupilo i družstvo USK B v nadregionální soutěži.

V sobotu jsme vyjely do Havlíčkova Brodu, v neděli do Pelhřimova.

Havlíčkův Brod : USK B

52 : 79 (4:14, 10:16, 15:26, 18:23)

Proti slabšímu soupeři si děvčata s chutí zahrály a šlo vidět, že je basket baví . Všechny dostaly zhruba stejnou časovou minutáž a všechny se zapsaly do tabulky střelců.

Body: Šváchová 20,Kačírková 16, Balcarová 12, Balážová 10,Kubátová 8, Kučerová 6, Matysová 3, Melounová a Maršíková2

Pelhřimov : USK B

86 : 30

Proti vyššímu i váhově těžšímu soupeři, jsme se nedokázali prosadit. Velkou pochvalu za předvedený výkon zaslouží Emma Čechová a Hanka Kačírková.

Body: Čechová 8, Kubátová 6, Kačírková 6,Heřmanová 6, Melounová a Balcarová 2.