20.9.2016

Víkendem 17.-18.9.2016 odstartovala soutěž žákovské ligy U15. Naše první dvě utkání jsme odehrály na půdě soupeřek v Pardubicích a v Říčanech.

BK Pliska Pardubice - USK Praha

38: 94 (18:18 !!!, 22:45 30:75)

Začátek utkání se nevyvíjel vůbec dobře. Do utkání jsme nastoupily vlažně, bylo vidět, že nemáme odehrána žádná připravná utkání... Obrana byla velmi špatná, a holky jako by spoléhaly na to že určitě dáme více bodů než soupeř. V první čtvrtině se trefovala prakticky jen Káča Z, která nastřílela z 18 bodů vstřelených v první čtvrtině 16!!, Po mém důrazném upozornění, že bez obrany se hrát nedá, se holky zlepšily, získaly hlavně díky dvěma Kačkám spoutu míču ještě v obranném poli soupeřek a střelecky se začaly zapojovat i ostatní hráčky. Přínosem je že herní minutáž byla rovnoměrně rozložená na všech 12 hráček.

Body: Kačka Z. 34, Sára 14, Tea 11, Anička M. 9, Naty 8, Kačka V 7, Aja 3,Nela, Léňa , Laura, Aďa 2

Slunéčko Říčany - USK Praha

66 : 105 (14:29, 35:54, 51:83)

Výsledek o 40 bodů a přesto jsem byla z výkonu týmu rozladěna. Opět velmi špatná obrana (počet bodů soupeřek neodpovídá kvalitě tohoto týmu ale spíš vypovídá o tom jak špatně bránime) . V útoku kromě Katky Zeithammerové a Aničky Machytkové se nanašla hráčka, která by chtěla hrát na koš 1:1, strašně hodně neproměněných střel z pod koše, které místo toho aby holky mrzely, tak jim přiváděly úsměv na tváři. Pro mne celkový výkon a zvláště přístup některých hráček byl zklamáním. Doufám, že v dalších utkáních se herní projev našeho týmu zlepší.

Body: Kačka Z. 41 (4 trojky), Anička M. 17, Kačka V 13, Aja 9, Naty 8, Sára 6, Tea 5, Bára 4, Áďa 2.