22.4.2024

     O tomto víkendu jsme odehráli poslední zápasy žákovské ligy a rozhodně nešlo o formální zápasy. Měli jsme před sebou hodně výzev… 

  •  Z Karlových Varů jsme si přivezli „předsevzetí“ nedostat více než 28 bodů
  • Zápas se Sokolovem významně rozhodoval o našem konečném umístění v tabulce žákovské ligy  (5 místo při prohře, 2 místo při vítězství :-) )
  • Výhra znamenala domácí neporazitelnost

     Vzhledem k velmi nepovedenému zápasu v Chomutově jsme do sobotního zápasu nastupovali s lehkou nervozitou z vědomí toho, že i zdánlivě snadný zápas se může proměnit ve velký boj…naštěstí tentokrát byly obavy zcela zbytečné a celý zápas byl pouze v naší režii. Velkým tlakem a chutí bránit jsme již od 1q dali soupeřkám jasně najevo, že nevypustíme ani vteřinu zápasu a chceme hrát pouze pod naší taktovkou (1q 18:2).

     Do poločasu jsme šli s luxusním náskokem  31 bodů(41:8) a ve stejném tempu jsme vydrželi běhat a bránit až do konce. Během všech čtvrtin jsme  zapojili všechny hráčky z lavičky a i přesto se nám podařilo splnit předsevzetí a nedovolit soupeřkám dát 28 bodů. (3q 58:14) Konečný výsledek zápasu 82:26!

     Druhý víkendový zápas byl z úplně jiného soudku… v Sokolově se nám příliš nevedlo v útoku, protože hráčky Sokolova hrají hodně zataženou až spíše zónovou obranu, která nedovoluje hrát 1:1 a jednoduché herní kombinace jako hoď a běž.  V posledních trénincích jsme se hodně na tuto obranu připravovali a také jsme do zápasu „povolali“ naši nejen „morální“ oporu a podporu Sofii Sovovou, která primárně hraje za kat. U15. Už jen její přítomnost při rozcvičování našim hráčkám dodává větší jistotu a pocit klidu, který jsme před tímto těžkým utkáním potřebovali. 

     1q byla hodně nervózní od obou týmů.. z naší strany to byl vstup plný chyb, ztrát a nedaných košů z jednoduchých situací. (8:15)

     Do 2q už jsme vlétli s mnohem větší chutí a opravdovou aktivitou v obraně. Během prvních 6 minut jsme soupeřkám nedovolili zakončit a v 6 minutě na tabuli svítilo skóre 22:17. Zbytek této čtvrtiny už byl trošku vyrovnanější, přesto jsme šli do poločasové přestávky s velmi příjemným náskokem 34:23.

     3q je pro nás vždy kritická a tak jsme věděli, že tentokrát nesmíme povolit v koncentraci a udělat vše pro to, abychom nenechali soupeřky nadechnout a nepřipustili závěrečné drama (52:40).

     Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali už s poměrně velkou únavou, ale přesto jsme se dokázali „kousnout“ a udržet tlak v obraně a nevypustili jsme jediný souboj o míč ani jsme nenechali snadnou přihrávku. Tato síla nám zajistila vítězství a my jsme si ubránili domácí palubovku a druhou část sezony jsme doma ani jednou neprohráli! (70:57)

     Velmi bychom chtěli poděkovat všem rodičům, kteří s námi celou sezonu jezdili a podporovali holky při zápasech. DĚKUJEME  a tímto startujeme další část této sezóny - přípravu na sezónu příští :-)

USK Futures PRAHA Nadace ČEZ

Nadcházející utkání

nejsou žádné zápasy

Výsledky

21.
dub
70
57
USK Praha
BCM Sokolov
20.
dub
82
26
USK Praha
BK Karlovy Vary

Tabulka

1.
TJ Sokol Nusle
23
2.
USK Praha
21
3.
Sokol Kladno
20
4.
BCM Sokolov
19
5.
BC Slaný
16
6.
BK Levhartice Chomutov
14
7.
BK Karlovy Vary
13

Tréninky

pondělí
Petřiny 16:30-18:00
úterý
Petřiny 18:00-19:30
čtvrtek
Petřiny 16:30-18:00
pátek
Petřiny 17:00-18:30
pátek
Královka 19:00-20:30

Trenéři

Lucie Pastýříková
Jiří Pastýřík