12.12.2023

V sobotu 9.12. jsme se, i přes husté sněžení, vydali za těžkým utkáním do Brandýsa nad Labem. Celý týden jsme se intenzivně připravovali na velmi těžké a fyzicky náročné utkání proti velmi silnému soupeři, který nás v utkání na Královce porazil o 35 bodů. 

     Od začátku jsme se dokázali maximálně koncentrovat jak v obraně, tak i v útoku a celou první čtvrtinu jsme na soupeřky vytvářeli obrovský tlak. Ani jednou za čtvrtinu se nestalo, že by hráčky Brandýsa měly jednoduché zakončení nebo se jim podařilo útočit v přesilové situaci. Vzorně jsme se vraceli do obrany, odstupovali ze slabé strany a tím ztěžovali soupeřkám zakončení. (20:17)

     2Q se nesla ve velmi podobném duchu. Nabídla množství přesilových situací, které jsme dokázali proměnit a dobře vyřešit. Až do poslední minuty jsme drželi bodový kontakt. Bohužel poslední minuta přinesla náš výpadek v koncentraci. Holky zazmatkovaly v útoku, 3x jsme ztratili míč na vlastní obranné polovině a do poločasové přestávky jsme místo -3 šli se ztrátou 11 bodů (34:23)

     Ve druhém poločase se začala projevovat únava a menší zkušenosti našich hráček a soupeřky začaly postupně navyšovat svůj náskok. I přes množství velmi pěkných útočných akcí, obrovskou snahu a pečlivost v obraně se nám již nepodařilo bodově Brandýsu přiblížit a utkání více zdramatizovat. 3Q 54:32 - konec zápasu 70:54.

     V tomto zápase opět nastoupily všechny nominované hráčky. Utkání přineslo spoustu hezkých útočných akcí, kdy jsme byly schopny se vidět a dobře si přihrát a rozložit obranu soupeřek.  Bohužel nás stále limitují nedané jednoduché střely či zakončení z podkoše, ale i to se postupně s narůstajícím množstvím zápasů zlepšuje a jistě ještě zlepší. 

 

Ani neskutečně brzký nedělní čas (sraz v 7.00) nás nezastavil a první část žákovské ligy uzavíráme vítězstvím nad týmem z Mladé Boleslavi. 

      Do 1Q jsme vlétli s chutí po vítězství a velkou energií v obraně. I přes neskutečné množství nedaných jasných košů jsme první část utkání zvládli velmi dobře a nadějný stav 4:23 napovídal, že půjde o snadný zápas… 

     Bohužel 2Q byla jak ze špatného filmu. Nebyli jsme schopni nalézt sílu a energii v obraně a tím si stěžovali útok. Nedané střely i jasné zakončení situace 1:0 bez koše nám svazovaly ruce a těžko se zvedala a špatně se v holkách probouzela chuť bojovat. Neskutečně špatným výkonem ve všech basketbalových činnostech jsme se touto čtvrtinou protrápili. (10:36)

     Ani 3Q nenabídla příliš mnoho hezkých akcí ani dobrou obranu. I přesto jsme tuto čtvrtinu dokázali zatnout zuby a dál bojovat a tím se vybičovali k nejlepší čtvrtině zápasu. (23:44)

     Závěrečná čtvrtina nabídla úplně jiný basketbal než všechny předchozí. Holky v sobě našly poslední zbytky sil, neskutečně zabraly v obraně a konečně začaly hrát rychle dopředu, soustředily se na každé zakončení a obrat, který dokázaly v poslední čtvrtině byl neskutečný. (6:26)! Dokázali jsme předvést vše, na čem pracujeme v trénincích, nevypustili souboj o jediný míč a soupeřkám nedovolili jediný snadný koš. 

     Jsme nesmírně rádi, že první část velmi těžké sezony končíme vítězstvím. Holkám přejeme zasloužený vánoční odpočinek, rodičům děkujeme za podporu a pomoc při dopravě na utkání.

Všem krásné a požehnané Vánoce, hodně zdraví a štěstí do nového roku. 

USK Futures PRAHA Nadace ČEZ

Nadcházející utkání

14.
zář
USK Praha
Válečnice Děčín
15.
zář
USK Praha
SLUNETA Ústí nad Labem

Výsledky

nejsou žádné zápasy

Tabulka

1.
BK Lvice Litoměřice
0
2.
USK Praha
0
3.
SLUNETA Ústí nad Labem
0
4.
Sokol Kladno
0
5.
BK Levhartice Chomutov
0
6.
BC Slaný
0
7.
Válečnice Děčín
0

Tréninky

pondělí
Petřiny 16:30-18:00
úterý
Petřiny 18:00-19:30
čtvrtek
Petřiny 16:30-18:00
pátek
Petřiny 17:00-18:30
pátek
Královka 19:00-20:30

Trenéři

Vendula Pouchová
Filip Slavíček