22.4.2024

Důležitý víkend za námi, bilance 3 výhry a 1 prohra, ale slavíme postup na MČR, které se bude konat v Plzni za 14 dní.

První sobotní zápas byl pro nás vlastně klíčový. V pátek jsme se dozvěděly informaci, že by měly postupovat na MČR z Prahy 3 družstva, ale tato informace nebyla z ověřených zdrojů, takže jsme ji nepovažovaly za důvěryhodnou. Soupeřkami pro tento zápas byl holky z týmu Slovanky. Jejich hra nám nevyhovuje, jelikož soupeřky nebrání na těsno a tak se nedá moc aplikovat hra 1:1, která by měla být v této kategorii základem. Naše holky bohužel stále ještě neumí využívat celou šířku hřiště a tak to soupeřkám velmi ulehčují. Zápas se rozhodl vlastně až v poslední čtvrtině. Holky měly z této výhry zaslouženou radost, myslím, že za tím stojí i velká podpora rodičů z hlediště, kdy opravdu byli slyšet a krásně povzbuzovali. Jedna věc nás velmi mrzí a to úspěšnost trestných hodů, která byla pouze 50%.

Druhý sobotní zápas byl s družstvem HB. Holky z tohoto týmu jsou známy svojí těsnou, důraznou obranou po celém hřišti. V tomto zápase vlastně o nic nešlo, ale diváci, hráčky a ani trenérky to tak nepojali. Bojovalo se o každý míč a takto vyrovnaný zápas jsme ještě osobně nazažily. Každá čtvrtina skončila stejným výsledkem na obou stranách a tak se rozhodlo v prodloužení. Měly jsme nad soupeřkami výhodu, jelikož do prodloužení jsme mohly nastoupit s tím nejsilnějším, co máme a soupeřky měly již nějaké hráčky vyfaulované. Bohužel jsme tuto výhodu nevyužily...holky bojovaly, ale v tomto zápase nás nepodržela již vůbec úspěšnost/tedy spíše neúspěšnost trestných hodů - z 50 pokusů pouze 18 propadlo sítkou. Holky byly zklamány, samozřejmě se objevily i slzičky, ale my byly spokojeny. Tento zápas byl jak atmosférou, tak svoji úrovní perfektní přípravou na MČR.

V nedělních zápasech nás čekaly slabší soupeřky. V těchto zápasech jsme chtěly po holkách, aby se snažily dodržet naše pokyny, občas nás zlobí, při oddechovém čase si něco řekneme a než dojdou na hřiště, tak to asi zapomenou :-) Ale zaměřily jsme se na větší spolupráci mezi s sebou, na důraznější obranu hráčky 1:1 a také zlepšení při doskoku. Měly jsme výškovou převahu, tak jsme mohly využívat i druhé a další šance. 

Děkujeme rodičům za podporu a budeme se na všechny těšit v Plzni o víkendu 3. - 5. května, kde nás čeká zasloužený vrchol sezony.

USK Futures PRAHA Nadace ČEZ

Nadcházející utkání

nejsou žádné zápasy

Výsledky

5.
kvě
28
32
BC Benešov U12G (kv)
USK Praha
4.
kvě
37
52
USK Praha
HB Basket

Tabulka

1.
HB Basket
35
2.
Basket Slovanka
32
3.
USK Praha
32
4.
Tygři Praha
27
5.
BK Studánka Pardubice
23
6.
BA Sparta
22
7.
Jižní Supice
18

Tréninky

pondělí
Modřany 18:00-19:30
středa
Modřany 16:00-17:30
pátek
Modřany 17:00-18:30

Trenéři

Lucie Luxová
Alena Petlanová