Z MČR vezeme stříbro
Pátek 1.5. 2026
Čtvrtfinále: USK Praha - KP Brno 62:38 ( 31:13 )
Na našem družstvu se na začátku utkání projevila nervozita a proto byl stav ve 4. minutě 2:0 pro nás. Naše obrana byla výborná, ale útok byl nesourodý, hodně individuální. K útoku zavelela kapitánka Luxová, která hned ve svém prvním vstupu za cca 3 minuty na hřišti dala 9 bodů a tím odstartovala naší výhru. Do poločasu jsme si vytvořili 20-ti bodový náskok, čímž jsme mohli v dalším průběhu pustit do hry všechny hráčky z lavičky.
Body: Luxová 12, Sovová 11, Misíková 10.
Sobota 2.5. 2026
Semifinále: USK Praha - SBŠ Ostrava 73:68 ( 32:36 )
Od začátku nás Ostrava překvapila svojí aktivním a především týmovým pojetím hry s velice přesným zakončením. V agresivitě hry jsme se soupeři vyrovnali, v přesnosti zakončení již méně. Hráli jsme stále spíše více individuálně, nedokázali jsme rozběhnout rychlý protiútok a náš postupný útok byl statický, protože jsme předržovali míč.
Po poločasové poradě jsme změnili naší hru. hráli jsme stále agresivně, ale mnohem více týmově a během pár minut jsme si vytvořili 10-ti bodový náskok, který jsme drželi až do poloviny poslední čtvrtiny. Tam se soupeři povedli dvě slepené trojky a 2 minuty do konce se ze zápasu stalo drama. Naštěstí jsme vždy na hru soupeře našli odpověď a mohli jsme slavit postup do finále.
Body: Robson double - double ( 20 bodů + 10 doskoků ), Bartošová a Misíková 13, Svatoňová double - double ( 11 bodů + 12 doskoků )
Neděle 3.5. 2026
Finále: Sokol Hradec Králové - USK Praha 68:52 ( 34:23 )
V obou předchozích utkání v nadstavbové části nám vždy vyšel úvod utkání. V tomto utkání ale jakoby už na nás sedla únava. Třetí utkání ve třech dnech z užší sestavou a sobotním dramatem, které nás stálo pravděpodobně ty rozhodující síly. Soupeř byl u každého sporného míče o chvilku dříve a nám se vůbec nedařila kombinace. Každý krok navíc jakobychom si rozmýšleli a z toho plynuly ztráty a časté útoky bez zakončení. Do poločasu jsme šli s 11-ti bodovou ztrátou, což na průběh prvního poločasu byl ještě dobrý výsledek. Toho jsme chtěli využít. Hned v nástupu do druhého poločasu jsme za to vzali a během dvou mitut snížili na 6-ti bodovou ztrátu a donutili soupeře k time-outu. Hned po oddechovém čase jsme změnili obranu na zónovou, čím jsme soupeře zaskočili, ale bohužel jsme v důležitých momentech buď neproměnili lehčí zakončení, nebo nedoskočili nepřesnou střelu soupeře a dali tak možnost soupeři k opravě. Soupeř se pomalu uklidnil a přes naše unavené družstvo zatížené i hodně osobními chybami si nakonec došel jasné výhře.
Gratulujeme soupeři z Hradce Králové, tentokrát byl lepším týmem. Doufáme, že příště budeme zase lepší my!!