17.3.2024
Z Brna vezeme jednu výhru a jednu prohru

KP Brno vs. USK Praha – 40:94

V sobotu jsme se utkali s týmem KP Brno, kterému patří sdílené poslední místo v Nadstavbě A. V domácím zápase jsme tento tým porazili výrazným rozdílem o 66 bodů, proto jsme do tohoto zápasu vstupovaly jako jasné favoritky. První čtvrtina se nesla ve velmi ospalém duchu a skončila v poměru 13:17 pro nás. Zbytek utkání jsme jasně ovládli v poměru 27:77. Soupeřky jsme přehrávaly především rychlými protiútoky a tvrdou obranou.

Žabiny Brno vs. USK Praha – 63:59

V neděli jsme hráli s týmem BK Žabiny, který je o příčku výš než my. Očekával se tedy velmi vyrovnaný zápas. A přesně to také diváci v hale Rosnička viděli. První čtvrtina skončila rozdílem jednoho bodu pro nás, v poločase jsme vyhrávali o body 3. Po poločase se týmy soustředily spíše na obranu, a proto skóre této čtvrtky bylo 10:9 pro domácí. Do poslední desetiminutovky jsme tedy vstupovali s dvoubodovým náskokem. O výsledku zápasu rozhodly dvě úspěšné tříbodové střely soupeřek ve 38. minutě zápasu, které nám zlomily vaz.

Nicméně děvčata si zaslouží za víkendové zápasy pochvalu, celkem soupeřky donutily k 71 ztrátám !!!

Po Velikonocích vyrazíme k posledním zápasům nadstavby A a to do Hradce Králové a do Ostravy.