15.1.2023
Postup ze skupiny A do nadstavby a do nejlepší osmičky EX U19. Po odehrání základních skupin se vytvoří dvě skupiny. Skupina po 8 týmech - první čtyři týmy ze skupin A, B + skupina druhá, kde se budou účastnit poslední tři týmy ze skupin. Pro nás důležité - ač bychom šly z nadstavby do předkola playoff - nemůžeme spadnout do baráže. Tuto sezónu sestupují tři týmy v EX U19.

USK Praha - Tygři Praha 50:69

Velmi špatný vstup měly naše hráčky do zápasu. Tento vstup rozhodl o osudu výsledku. Po první čtvrtině jsme prohrávaly 21:6. Zbytek utkání dle čtvrtin byl vyrovnaný. Výborné první utkání v EX U19 odehrála L.Srpová.

Tento víkend byl důležitý pro náš tým. Vítězství by nám zaručovala postup do horní skupiny a vyhnutí se případné baráže EX U19. O postup jsme bojovaly na dálku s týmem Strakonic. Na vzájemná utkání jsme o 1 bod ve skóre lepší. Bohužel jsme nedokázaly porazit výborný tým Tygřic a tak nám pomohlo štěstí . Výhra týmu Chomutova o koš ve Strakonicích nám dala šanci být v horní skupině - podmínkou však bylo povinné vítězství v nedělním zápase se Slovankou.

 

USK Praha - Basket Slovanka 80:62

Na rozdíl od sobotního utkání se nám podařil vstup do zápasu. Přes "hluchá" místa a nedodržování v těchto chvílích taktiky, jsme byly lepším týmem. Výborný výkon předvedla K.Petlanová a E.Zídková. Obě "táhly" tým svojí aktivitou - energií. K.Petlanová 20 bodů, 13 doskoků, 7 asistencí. E.Zídková 22 bodů, 11 doskoků. Pochvalu však zaslouží celý tým - i lavička, která byla hnacím motorem k výhře.

 

Konečná pořadí ve skupinách:

skupina A:

1. BK Levharti Chomutov, 2. BŠ Tygři Praha, 3. HB Basket, 4. USK Praha, 5. BK Strakonice, 6. Basket Slovanka , 7. Ústí n/L

skupina B:

1. Žabiny Brno, 2. Sokol H.Králové 3. BA Sparta, 4. TBK Loko rutnov, 5. SBŠ Ostrava, 6.BK  Havířov, 7. K2 Prostějov

USK Futures PRAHA Nadace ČEZ

Nadcházející utkání

nejsou žádné zápasy

Výsledky

nejsou žádné zápasy

Tabulka

není žádná tabulka

Tréninky

pondělí
Královka 16:00-17:30
úterý
Královka 16:00-17:30
čtvrtek
Královka 16:00-17:30
pátek
Královka 16:00-17:30

Trenéři

Jana Klečková
Lucie Kůželová
Alžbeta Chovancová