15.4.2010
MČR se po dlohé době uskutečnilo v Praze v hale Folimanka. Po základní části jsme obsadili 1. místo a všichni nás pasovali do role jasného favorita. To ještě nikdo netušil, jaké ztráty nás před play off potkají. Druhé místo je tak velkým úspěchem.

MČR Praha 9.-11.4.2010
MČR se po dlohé době uskutečnilo v Praze v hale Folimanka. Po základní části jsme obsadili 1. místo a všichni nás pasovali do role jasného favorita. To ještě nikdo netušil, jaké ztráty nás před play off potkají. Mononukleoza Kamča, Pudlina, koleno Meduna a achilovka Andy. 4. hráčky základní sestavy rázem družstvu nemohly pomoci. Jediná Andy naskočila do zápasů MČR a obětavě nám pomohla.
Za této situace je 2. místo skvělým výsledkem! Vždyť ještě 1. dubna jsme nevěděli, jestli se na MR probojojujeme. Naposledy USK toto místo získalo s hráčkami ročníku 1985.
Potěšitelné je i to, že jsme obdrželi nejméně bodů v turnaji!

USK Praha – BA Sparta 65 : 53 (22:12, 12:9, 11:11, 20:21)
Úvodní utkání turnaje nebylo jednoduché. Věděli jsme, že Sparta může jen překvapit. Byli jsme ale na hru soupeřek velmi dobře připraveni. Rozhodla již 1. čtvrtina, kterou jsme vyhrály 22:12 a náskok pak již v dalším průběhu hry udržovali. Toto vítězství bylo velmi důležité pro uklidnění do dalších těžkých utkání.
Body: Sládková 17 (9/7), Vyoralová 14 2/0), Bakajsová 13 (10/7), Elhotová 11 (4/3), Svobodová 8 (6/4), Matulková 1 (2/1), Plačková 1 (2/1), Srostlíková 0
TH: 35/23
Trojky: 10/0

Frisco Sika Brno – USK Praha 63 : 66 (17:17, 15:23, 16:13, 15:13)
Tým Brna přijel na MČR s Alenou Hanušovou, která do utkání dorostenek v dlouhodobé části zasahovala minimálně. Již první utkání proti Hradci, které Brno prohrálo nešťastně až v koncovce ukázalo, jak silný soupeř Brno bude. V 1. čtvrtině byl souboj o každý míč a skončila nerozhodným stavem 17:17. Ve 2. čtvrtině se nám hlavně díky výborné obraně podařilo získat náskok 8. bodů. Ve 3. čtvrtině jsme si udržovali stále mírný náskok. V závěru utkání se podařila hráčkám Brna šňůra 14. bodů a až trojka Terky Vyoralové 3,4 sekundy před koncem nás poslala do vedení a mohli jsme se radovat ze 2. vítězství .
Body: Vyoralová 21 (2 11/7), Elhotová 15 (1 6/4), Sládková 14 (8/8), Bakajsová 6 (6/2), Matulková 4, Svobodová 4, Plačková 2
TH: 31/21
Trojky: 14/32

USK Praha - Sokol Hradec Králové 56 : 64 (14:11, 19:15, 15:19,8:13)
Po výhře Brna nad Spartou bylo jasné, že v tomto utkání bude vítěz novým mistrem ČR. Důležitosti také odpovídal začátek utkání, který byl velmi nervozní a skore narůstalo velmi pomalu. Naše obrana donutila soupeřky k velkému množství ztrát a poločas jsme vyhráli o bod. Ve druhém poločase se ale již projevila únava , kdy Hradec měl mnohem více hráček do rotace a plně toho využil při častém střídání. Konec vyrovnaného utkání poznamenalo vyfaulování 3.našich hráček ze základní sestavy.
Hradeckým hráčkám musíme pogratulovat již ke 4. vítězství v řadě. Naše 2. místo je za dané situace velikým úspěchem a hráčky si ho po bezprostředním zklamání po utkání náležitě užily.
Body: Vyoralová 13 (14/9), Svobodová 13 (1 6/4), Elhotová 12 (6/6), Sládková 7 (1 2/2), Bakajsová 6 (2/2), Plačková 3(4/3), Matulková 2, Srostlíková 0

TH: 34/26