12.1.2010
O minulém víkendu nastoupilo naše družstvo na palubovkách silných brněnských celků – Valosunu a Frisca. Vzhledem k tomu, že již základní soutěž vstupuje do své závěrečné části, bylo jasné, že nás čekají náročná utkání, protože každé družstvo se nyní snaží vylepšit či zajistit svoji pozici před play off. Bohužel jsme obě utkání prohrály. Na průběhu utkání se však výrazně projevily organizačně technické problémy v klubu a zranění a nemoci. Důsledek toho byl, že k sobotnímu utkání na Valosunu nastoupilo družstvo pouze s 8 hráčkami (z nich dvě byly doslova vytaženy z postele) a team neměl k dispozici hráčky, které hrají v lize žen za VŠ Praha. I přes tyto dvě nepříjemné prohry si stále držíme první místo a máme osud základní části stále „ve svých rukou“ – nemůžeme si však již dovolit žádné zakolísání.
O minulém víkendu nastoupilo naše družstvo na palubovkách silných brněnských celků – Valosunu a Frisca. Vzhledem k tomu, že již základní soutěž vstupuje do své závěrečné části, bylo jasné, že nás čekají náročná utkání, protože každé družstvo se nyní snaží vylepšit či zajistit svoji pozici před play off. Bohužel jsme obě utkání prohrály. Na průběhu utkání se však výrazně projevily organizačně technické problémy v klubu a zranění a nemoci. Důsledek toho byl, že k sobotnímu utkání na Valosunu nastoupilo družstvo pouze s 8 hráčkami (z nich dvě byly doslova vytaženy z postele) a team neměl k dispozici hráčky, které hrají v lize žen za VŠ Praha. I přes tyto dvě nepříjemné prohry si stále držíme první místo a máme osud základní části stále „ve svých rukou“ – nemůžeme si však již dovolit žádné zakolísání.

Valosun Brno – USK Praha 87-60 (20:14, 22:17, 25:14, 20:15)

Pro silně motivovaný team Valosunu, který útočí na druhé místo v tabulce, od začátku náš team tahal za kratší konec, ale nesmírnou bojovností a vynikající obranou dosáhl toho, že v 35 min. stáhl náskok soupeře na 12 bodů a donutil trenéra k oddechovému času. Bohužel ve stejné době doplatilo naše družstvo na nízký počet hráček (kvůli 5 osobním faulů během minuty odešly tři naše hráčky – Selucká, Sládková, Borovenová) a utkání dohrávaly hráčky, které byly limitovány nemocí...proti takto oslabenému teamu, soupeř nemilosrdně trestal a ještě zvýšil svoji agresivitu a závěrečných 5 minut vyhrál o 15 bodů. Celý team ale zaslouží pochvalu za vynikající výkon do 35 min., kde se určitě projevila příprava mezi Vánočními svátky a Novým rokem.

Body : Selucká 25, Sládková 18, Svobodová 7, Matulková 5, Borovenová 5

Trojky : 3

TH : 16/11

 

Frisco Brno – USK Praha 71-69 (23:20, 19:17, 18:16, 11:16)

Do nedělního utkání již nastoupilo družstvo doplněné o Pudlákovou, Elhotovou a Medunovou, které obětavě dorazily i přes kalamitní počasí v den zápasu. Ani družstvo Frisca nepodcenilo situaci a za domácí nastoupila podkošová hráčka Hanušová se zkušenostmi z Euroligy. Oproti domácímu utkání chyběly našemu týmu nemocné Tereza Vyoralová (v domácím utkání autorka 20 bodů) a Petra Bakajsová (11 bodů). Výsledkem těchto hráčských změn bylo pohledné utkání, ve které domácí hráčky nastoupily s vysokým nasazením a v úvodu nás zaskočily. Naše hráčky potřebovaly více času, než setřásly únavu z ranní cesty a stahování vedení soupeře v 7 min o 12 bodů, stálo naše nejzkušenější hráčky hodně sil, která možná v závěru chyběly...Domácí si neustále udržovaly mírný náskok a zvláště ve chvílích, kdy na hřišti byla Hanušová (21 bodů) , její přítomnost opravdu pozvedla výkon celého teamu Frisca, který byl velmi bojovný a vyrovnaný. I přesto naše družstvo bojovalo a zvláště v poslední čtvrtině, kdy oběma teamů očividně ubývaly síly, jsme byly několikrát blízko k „otočení“ skore, včetně naší poslední střely za 3 body – a tedy na vítězství v utkání... v poslední sekundě, kterou vystřelila v tomto utkání naše nejlepší střelkyně Medunová. Bohužel střela vyklouzla z obroučky a z vítězství se radovaly domací hráčky. Pozitivem utkání bylo nasazení všech hráček.

Body : Medunová 21, Sládková 14, Pudláková 9, Elhotová 9, Svobodová 8, Selucká 6, Matulková 2

Trojky : 2

TH : 21/11

USK Futures PRAHA Nadace ČEZ

Nadcházející utkání

28.
zář
USK Praha
Levhartice Chomutov
29.
zář
USK Praha
Sluneta Ústí n.L.

Výsledky

nejsou žádné zápasy

Tabulka

1.
BA Sparta Praha
0
2.
USK Praha
0
3.
Žabiny Brno
0
4.
KP Brno
0
5.
Loko Trutnov
0
6.
Sokol H. Králové
0
7.
SBŠ Ostrava
0
8.
HB Basket
0
9.
Sluneta Ústí n.L.
0
10.
Levhartice Chomutov
0
11.
Tygři Praha
0
12.
Basket Ostrava
0

Tréninky

pondělí
Královka 16:00-17:30
úterý
Královka 16:00-17:30
čtvrtek
Královka 16:00-17:30
pátek
Královka 16:00-17:30

Trenéři

Jana Klečková
Lucie Kůželová
Alžbeta Chovancová