Dvě domácí vítězství nad Brny

21.10.2009 | U19
O víkendu jsme na naší palubovce přivítaly silné týmy z Brna. V sobotu k nám přijel těžký soupeř Frisca Siky Brno, v neděli pak Valosun Brno.

USK PRAHA - FRISCO SIKA BRNO  87:58
(27:18, 23:18, 18:17, 19:5)

Body: Vyoralová 20, Sládková 18, Medunová 14, Bakajsová 11
Trojky: 2
TH: 24/15

O víkendu jsme na naší palubovce přivítaly silné týmy z Brna. V sobotu k nám přijel těžký soupeř  Frisca Siky Brno. Nástup do zápasu byl velmi slibný, dařil se nám  obranný doskok, z  kterého jsme úspěšně zakončovaly rychlý protiútok. Celkem se nám dařilo ubránit jejich nejlepší hráčky Sedláčkovou, Kašpárkovou a rozehrávačku Monteiro. Po 3.čtvrtinách byl rozdíl 15 -ti bodů, posledních 10 minut holky vyhrály 19:5! Všechny hráčky k zápasu přistoupily zodpovědně, výborně bránily a s velkou chutí vyhrát co největším rozdílem, protože každý den  se nepodaří Brno porazit. K týmu se připojily po zranění Medunová a Sládková, jejich síla byla pod košem velmi znát.

USK PRAHA - VALOSUN BRNO 77:69
( 20:15, 16:20, 24:16, 17:18 )

Body:  Medunová 24, Vyoralová 20,  Sládková 11
Trojky: 1
TH: 32/24

Nedělní ranní zápas je vždy sázka do loterie, chladné prostředí Folimanky, přístup k rozvičování, soustředění se na výkon nebo postoj, že to půjde samo, nevím!  Koncentrovaný  a bojovný tým Valosunu nám hned od začátku zápasu ukázal, že si budeme muset výhru těžce vybojovat. Náš tým byl poprvé v celé sestavě i s hráčkami Pudlákovou a Elhotovou, které předešlého dne hrály s ženami VŠ, měly být oporami, ale bohužel se tak nestalo.V první čtvrtině jsme si udělaly náskok 5-ti bodů, které jsme však v druhé části hry ztratily nepřesnými přihrávkami a nedůslednou obranou, které hráčky z Brna trestaly body z rychlého protiútoku . Naše hra byla naprosto bez bojovnosti a nasazení. Chyběl obranný i útočný doskok, z toho vyplývaly zbytečné osobní fauly, které soupeř potrestal trestnými hody. Druhá půle byla ve znamení boje o každý míč z obou stran. Náš tým podržely hráčky Medunová s Vyoralovou, které na sebe v závěru zápasu vzaly tu sílu strhnout vítězství na naši stranu.