Používáme cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami.

Ivan Beneš má zatím k dispozici šest hráček

17.9.2007 | Ženy A
Do další fáze přípravy před nadcházející náročnou sezonou vstoupily na začátku tohoto týdne basketbalistky ZVVZ USK Praha. Přesněji řečeno: šestice basketbalistek ZVVZ USK, neboť v hlavním městě zatím nejsou tři reprezentantky a stejný počet zahraničních posil.
Michaela Pavlíčková-Ferančíková, Tereza Pecková, Eva Kotlanová, Kamila Štěpánová a duo nových akvizic Elodie Godin-Marinela Agalareva. To jsou hráčky, ktere nyní podstupují tréninkový drill pod vedení asistenta Ivana Beneše, který má při neúčasti Lubora Blažka (asistent u reprezentačního týmu žen ČR) celou přípravu "na povel". Na co se naše hráčky zaměří v následujících dnech? "Už pomalu začíná převažovat basket. Přecházíme z kondiční přípravy do basketbalově-kondiční přípravy, je to tak 60% basket a 40% kondice," prozradil k náplni tréninků Ivan Beneš. "Co se týče basketu, pilujeme hlavně individuální činnosti jednotlivce a hodně střílíme. Kondici se snažíme dělat s míčem." Skutečnost, že má kouč k dispozici pouze polovinu hráčského kádru, je pochopitelně nepříjemná. Beneš to však bere jako realitu, s níž je třeba se smířit. "Je to taková zvláštní příprava, čekáme na zbytek týmu." Trojice Markéta Mokrošová, Michaela Hartigová a Kateřina Elhotová bojuje o nominaci na mistrovství Evropy, které se uskuteční na přelomu září a října v Itálii, zahraniční basketbalistky Janell Burse, Lindsay Whalen a Sandra Ledréan se rovněž připojí ke svým klubovým spoluhráčkám později.
18.6.2025 | Ženy A

Povedený start Francouzek

17.6.2025 | Ženy A

Tisková konference před startem EuroBasketu

14.6.2025 | Ženy A

Trio Francouzek z USK na EuroBasketu