Lubor Blažek: Je třeba se připravit na další výzvy

Trenér národního týmu i ZVVZ USK Praha má skutečně hodně napilno a upřímně říká: "Těším se, až se všechno vrátí do normálu."
Lubore, mistrovství světa skončilo před více než týdnem, nicméně předpokládám, že stále ještě nemáš klid, je to tak?
No, ten klid opravdu nemám (pousmál se). Dá se ale říct, že mistrovství světa skončilo a už jsou to jen vzpomínky. A více méně i následné akce, které s šampionátem souvisejí, jsou o vzpomínání, nebo o zhodnocení mistrovství. Je jasné, že radost trvá chvilku a teď už je potřeba se připravit na další výzvy, které na mě a na celý tým čekají.
Podařilo se ti aspoň na jeden či dva dny se někde „ukrýt“?
O víkendu se mi to skoro podařilo a bylo to fajn. Pořád se ale cítím takový nesoustředěný, takže se těším, až se úplně všechno vrátí do normálu a bude to tak, jako dřív.
Psychické vypětí před mistrovstvím, při samotném šampionátu a po úspěchu i nyní je jistě obrovské, přitom celá sezona je před námi. Budeš mít dostatek energie?
Musím ji mít (důrazně). Musíme ji mít všichni, protože se to samozřejmě netýká jenom mě - trenéra, ale i hráček v našem týmu, které na MS reprezentovaly. Všichni musíme ještě chvilku zregenerovat - proto teď trénujeme pouze jednofázově a teprve od čtvrtka budeme trénovat dvakrát denně. Je zkrátka potřeba se dát do pohody a už se odprostit od té akce, která tady byla.
Zvládáš v návalu všech akcí a povinností navazujících na úspěch na MS myslet i na ZVVZ USK?
Na klub musím myslet a dá se říct, že to zvládám. Navíc si myslím, že soustředěnost musí být co nejdříve už jenom na tuhle práci a už se moc nevracet k tomu, co bylo. Je třeba nakročit zase dopředu - k Eurolize a k české lize, to je pro nás momentálně to nejdůležitější.
Příprava na novou sezonu začala včera. Hlásily se ti všechny hráčky?
Hlásily se všechny, ale pozoroval jsem částečnou nesoustředěnost. Samozřejmě vím, že momentálně opravdu musím akceptovat to, že hráčky jsou unavené a hlavou jsou pořád u té významné celosvětové akce. I dnešní trénink bude velice lehký, jak jsem říkal, až od čtvrtka začne být náročnější.
Jak bude nyní příprava probíhat a budou její součástí i přípravné zápasy?
Ve čtvrtek si zahrajeme přípravu s VŠ Praha. Dohodli jsme se na tom včera večer, myslím si, že to bude pozitivní jak pro nás, tak i pro ně. Za týden ve středu už hrajeme první ligové utkání v Pardubicích. Sice se zdá, že na přípravu není až tolik času, ale musíme to zvládnout.
Do ligy vstoupíme již 20. října a před startem Euroligy v ní odehrajeme 2 zápasy. Budou sloužit především jako příprava na EL a mělo by to stačit?
Já vůbec nebudu mluvit o tom, že ligové utkání nám bude sloužit jako příprava na Evropskou ligu. Myslím si, že to budou kvalitní ligové zápasy a pevně věřím, že nám dopomohou k vyladění naší hry proti prvnímu euroligovému soupeři.