24.11.2019
ŽL U15 slaví postup do exraligové nadstavby!!!

O tomto víkendu jsme na domácí palubovce na Královce přivítali družstva Ústí nad Labem a Litoměřic.

V zápasech na soupeřově půdě se nám vůbec nedařilo a nyní jsme věděli, že se jedná o velmi důležité zápasy, které rozhodnou o našem postupu či nepostupu.

V sobotu naším soupeřem bylo družstvo Ústí nad labem. Hned od úvodu utkání bylo vidět, že máme jasně navrch, ale přesto soupeřky celý první poločas "kousaly" a nedaly nám vítězství zadarmo. Velmi dobrý výkon podala Barča Krejčová a Kája Tomanová, která dominovala hlavně na útočném doskoku a těžila z toho následnými jednoduchými koši. Pozitivem bylo skórování všech dvanácti hráček.

 

V neděli nás čekal těžší a houževnatější soupeř z Litoměřic. Na jejich palubovce se nám v úvodu sezóny vůbec nedařilo a podlehly jsme čtyřbodovým rozdílem. Tentokrát jsme byly odhodlané jim porážku oplatit a zajistit si tak postup do extraligové skupiny. Vstup do utkání nebyl povedený. Neproměňování jasných šancí a chyby v komunikaci v obraně  znamenaly jen 2 bodové vedení po prvním dějství. Druhá čtvrtina byla pozitivnější, začaly jsme více běhat, podařilo se nám zahrát několik rychlých protiútoků a dokázaly jsme odskkočit na poločasových 16 bodů. V druhém poločase jsme již výsledek spíše kontrolovaly a jen mírně navyšovaly. Až na závěrečnou pětiminutovku, kdy jsme nebyly schopny proměnit jednoduché střely z podkoše, byl druhý poločas pod naší kontrolou.

Těmito vítězstvími jsme si, již dvě utkání před koncem základní části, zajistily postup do extraligové skupiny žákovské ligy. Naším dalším cílem je zabojovat o první osmičku a postup na MČR.

Holky gratulujeme!!!

USK Futures PRAHA

Nadcházející utkání

nejsou žádné zápasy

Výsledky

8.
kvě
74
62
HB Basket
USK Praha
7.
kvě
59
44
USK Praha
BA Sparta

Tabulka

1.
BK Levhartice Chomutov
26
2.
HB Basket
25
3.
USK Praha
25
4.
BA Sparta
22
5.
Tygři Praha
19
6.
Sluneta Ústí n.L.
17
7.
ŠBK P-H Sadská
17
8.
BK Strakonice
17

Tréninky

pondělí
Petřiny 18:00-19:30
úterý
Petřiny 16:30-18:00
čtvrtek
Petřiny 18:00-19:30
pátek
Královka 16:00-17:30

Trenéři

Ivana Hradilová
Lenka Pajkrtová