11.11.2019
Na domácí palubovce dvě vítězství pro hráčky U15!!!

O víkendu nás čekala dvě domácí utkání žákovské ligy U15. Bohužel družstvo bylo oslabeno o nemocnou Lindu Srpovou a zraněnou Phoebe Kolmanovou, přesto se nám obě utkání podařila a dotáhly jsme je do vítězného konce.

V sobotu na Petřinách jsme přivítaly Trutnov. V tomto zápase jsme byly jednoznačnými favoritkami a vítězství bylo povinností. Celé utkání jsme měly pod kontrolou, jediným škraloupem bylo zranění Karolíny Petlanové v úvodu třetí čtvrtiny, které se nakonec ukázalo né tak vážné, jak vypadalo.

V neděli již v hale na Královce jsme přivítaly, pro nás neoblíbené soupeřky, Jičín. V loňské sezóně skóre 0:4 (v součtu -13 bodů), letos - první utkání sezóny (-8 bodů). Ale neděli 10.11. si asi všichni budeme pamatovat, protože proklení jménem Jičín se nám podařilo zlomit. Vůbec nám nevyšel vstup do utkání a v průběhu první čtvrtiny nám Jičín odskočil na rozdíl pěti bodů. Naštěstí jsme se vzpamatovaly a rychle se vrátily do zápasu a v druhém dějství jsme rozhodly utkání (22:12). Ve třetí čtvrtině jsme dokázaly náskok ještě navýšit na 13 bodů. Konečné vítězství o 11 bylo velmi zasloužené, velmi cenné a pro další průběh sezóny i velmi důležité.