10.2.2010
O víkendu naše družstvo sehrálo poslední dvě utkání základní části žákovské ligy ve skupině A. Po výhře v dohrávaném utkání ve Varech nám šlo ještě o postup do elitní osmičky soutěže.

BA Sparta - USK Praha 70:93 (23:23, 15:23, 17:23, 15:24)

Body: Strnadová 25 (4 trojky, TH 4/1), Černá 23 (1 trojka,TH 8/8), Kotrlová 11 (2 trojky, TH 2/1), Čechurová 10 (1 trojka, 6/3), Šebestová 10 (TH 3/2), Brányiková 8 (TH 4/2), Kopecká 6 (TH 1/0)
Trojky: 8
TH: 28/17

Hodně útočně laděné utkání náš tým sehrál v sobotu na palubovce BA Sparty Praha. Rozhodující okamžik v utkání nastal na začátku druhé čtvrtiny, kdy se naše hráčky ve 4. minutě šňůrou 10:2 dostaly na osmibodové vedení, a tímto bodovým rozdílem nakonec skončil i první poločas. V dalších dějstvích družstvo náskok nadále zvyšovalo, aby si tak došlo pro důležité vítězství o 23 bodů, které nám zaručovalo přímý souboj o 4. místo v tabulce v nedělním utkání na Proseku. Určité zklamání ale po utkání panovalo a to hlavně ze špatné obrany. Bodově se především dařilo Míši a Káji, které obstaraly skoro půku bodů našeho týmu. Náš tým zaznamenal do zónové obrany Sparty osm úspěšných trojkových pokusů.

BK DE Prosek - USK Praha 77:62 (29:15, 8:18, 21:16, 19:13)

Body:  Strnadová 20 (1 trojka, TH 2/1), Brányiková 12 (TH 5/2), Čechurová 12 (2 trojky, TH 3/2), Černá 10, Kopecká 6 (TH 1/0), Šebestová 2 (TH 1/0)
Trojky: 3
TH: 11/5

Nedělní utkání bylo ve znamení boje o elitní osmičku žákovské ligy. Vstup do zápasu byl však z naší strany velmi špatný. V první dějství nás soupeř doslova smetl z palubovky rozdílem čtrnácti bodů, když byl lepší ve všech basketbalových činnostech. Nejlepší část hry naše družstvo ale předvedlo hned ve druhé části, kdy především díky dobré obraně Terky Kopecké, která bránila nejlepší hráčku soupeře Ezrovou, se náš tým vschopil a stáhl náskok soupeře na poločasových 37:34. Hned po přestávce náš tým pokračoval ve zlepšeném výkonu a ve 4. minutě  se po trojce Helči ujal dokonce vedení 44:43. Pak se bohužel na hřišti hodně předvedli rozhodčí, kteří odpískali 4. faul Terce Kopecké. Naše hráčka stála na perimetru, ale  faulovala pod košem.....alespoň podle rozhodčích. Žádná z našich hráček si pak nedokázala v obraně poradit s dobře hrající Ezrovou, která našemu týmu nakonec nastřílela 33 bodů. Na začátku čtvrté čtvrtiny se pak po sporném faulu musela předčasně s utkáním rozloučit i naše nejlepší střelkyně Míša a soupeř si tak došel k přesvědčivému vítězství o 15 bodů.

Náš tým v základní části obsadil konečné 5. místo a sehraje tak ještě dalších šest utkání. Znovu se dvoukolově utkáme se Spartou, Trutnovem a Kralupama.