26.1.2010
V lize starších žákyň naše družstvo přivítalo na domácí palubovce tým KARA Trutnov a v neděli vedoucí tým skupiny A Sokol Hradec Králové.

USK Praha - KARA Trutnov  73:36 (19:5, 22:18, 13:6, 19:7)

Body: Černá 24 (2 trojky, TH 5/2), Čechurová 16, Strnadová 11 (TH 3/1), Šebestová 9 (TH 5/3), Kopecká 5 (TH 3/1), Červenková 4, Brányiková 4.
Trojky: 2
TH: 16/7

V sobotním duelu nás potkal soupeř, kterému naše družstvo podlehlo na podzim o 12 bodů. Do utkání jsme vstoupili s jasným cílem, soupeře porazit. Hned od první čtvrtiny jsme Trutnov předčili ve všech herních situacích. Hlavně rychlý protiútok je z naší strany mnohem lepší, než tomu bylo na podzim a také většina našich bodů padala po této herní činnosti. Jen druhá čtvrtina byla z naší strany slabší a to hlavně v obranné fázi. Dovolili jsme soupeři nastřílet 18 bodů. Po poločase však náš tým pokračoval ve výkonu z první čtvrtiny a dokráčel si tak k vysokému vítězství  téměř o 40 bodů. Do zápasu se zapojilo všech 11 hráček (kromě hráček uvedených ve statistice se do utkání ještě zapojila Petra Kotrlová, Anička Zelenková, Anička Hůlková a Aneta Olszowá).

USK Praha - Sokol Hradec Králové 64:72 (16:26, 11:14, 21:16, 16:16)

Body: Černá 22 (1 trojka, TH 4/3), Strnadová 17 (3 trojky, TH 4/2), Čechurová 11 (2 trojky, TH 4/3), Zelenková 6, Brányiková 6, Olszowá 2.
Trojky: 6
TH: 12/8

V nedělním utkání jsme narazili na zatím neporažený tým ligy starších žákyň ve skupině A a to na Hradec Králové. Našim cílem bylo potrápit tohoto soupeře a uhrát lepší výsledek, než kterým jsme podlehli soupeři na jejich palubovce (-41 bodů). Bohužel hned první čtvrtina byla podobným obrázkem hry jak v Hradci. 3 minuta 2:10, 7. minuta 8:20. Nakonec tato část utkání skončila rozdílem deseti bodů 16:26. Soupeř hlavně trestal naše chyby rychlými protiútoky a dále jsme se hned od začátku nesoustředili na odstupy ze slabé strany, a tak vysoké hráčky Hradce nám nastřílely hodně lehkých košů. Ve druhé čtvrtině jsme, zlepšenou obranou, dostaly pouze 14 bodů a začali si více věřit. V druhé části utkání jsme předvedli snad jeden z nejlepších výkonů v této sezóně. Zcela jsme se srovnali se soupeřem a dokonce jsme tuhle část utkání dokázali vyhrát o pět bodů (37:32). Holkám trenéři děkují za předvedený výkon.