17.11.2009
O víkendu 14. a 15.11. odehrály starší žákyně další dvě ligové utkání proti Trutnovu a Hradci Králové.

Kara Trutnov - USK Praha 58:46 (7:14, 13:7, 18:12, 20:13)

Body: Čechurová a Černá po 12, Strnadová 9, Kopecká 6, Zelenková 3, Brányiková a Šebestová po 2 bodech.
TH: 7/4
Trojky: 2

Vstup do sobotního utkání nám vyšel a první čtvrtinu jsme vyhráli o sedm bodů. V této fázi jsme se hlavně prosazovali  z rychlých protiútoků. Bohužel v dalších dějstvích se nám už tak nedařilo. Za soupeřem jsme především zaostávali ve hře podkošových hráček a špatnou komunikací v o braně. Druhý poločas také hodně ovlivnili rozhodčí - poměr faulů 4:17. Dobrý zápas odehrála naše nová posila Helča Čechurová.

Sokol Hradec Králové - USK Praha 88:47 (32:11, 16:18, 16:11, 24:7)

Body: Černá 14, Brányiková 9, Strnadová 7, Zelenková 6, Radnická 4, Čechurová 3, Hůlková 2, Kopecká a Kulhavá po 1.
TH: 19/9
Trojky: 4

Proti favoritovi na zisk medaile v žákovské lize to bylo z našeho pohledu lepší utkání než v sobotu. Vstup do utkání byl ale příšerný. Naše hráčky dělaly spoustu chyb, které soupeř krutě trestal. Následovaly ale další dvě čtvrtiny, ve kterých jsme s domácím celkem drželi krok a dokonce druhou čtvrtinu i vyhráli. V poslední čtvrtině jme bohužel neudrželi koncentraci v obraně a výsledkem byla porážka o 40 bodů.