4.11.2009
Tento víkend jsme odehráli první ligové utkání. V domácím prostředí jsme přivítali Karlovy Vary. Druhé nedělní utkání jsme na žádost soupeře z Kralup odložili na úterý. Bohužel Kralupy se těsně před zápasem opět omluvily a o osudu utkání tak rozhodne ČBF.

USK Praha  - BK Loko Karlovy Vary 52:69 (13:22, 15:8, 11:22, 13:17)
Body: Strnadová 28, Černá 15, Zelenková 5, Kotrlová 3 a Odstrčilová 1 bod.
TH: 21/13
Trojky: 5

V sobotním utkání nás čekal soupeř, se kterým jsme se  potkali v 1. kole kvalifikace o ligu. Tam nám soupeř nadělil vysokou porážku o 50 bodů. V první čtvrtině utkání jsme se soupeřem drželi krok a v sedmé minutě byl stav skóre 13:13. Bohužel se pak prosazovaly poze soupeřky a výsledkem byla osmibodová ztráta v prvním dějství. Ve druhé čtvrtině se náš tým zvedl a především díky dobré obraně a proměněným rychlým protiútokům jsme stáhli vedení soupeře na poločasových 28:30. Zápas se zlomil v úvodu třetí části, kdy soupeř především díky dobré hře podkošových hráček a našim zbytečným ztrátam rozhodl o výsledku utkání. V této části hry si vypracoval až třináctibodové vedení. Nakonec jsme soupeři podlehli o 17 bodů. První zápas odehrály po dlouhodobém zdravotním výpadku Tereza Šebestová a pár minut také Anička Hůlková.

Pozitivní je, že jsme dokázali za měsíc a půl soupeře dotáhnout a škoda jen, že chyběly ještě dvě hráčky základní pětky.  Doufáme, že soupeře z Karlových Varů dokážeme ještě více potrápit v druhé části soutěže na jeho palubovce.