2.4.2022
U13 - ovládly Prahu

První dubnový víkend, po dlouhé pauze, nás čekaly poslední 4 zápasy Pražského přeboru. V sobotu jsme vysoko porazily Basket Porg 143:2, zápas moc nelze hodnotit, soupeř nastoupil v šesti hráčkách....... . Druhý zápas nás čekal proti BŠ Tygři Praha. Zápas jsme zvládly na výbornou. Soupeř nastopil s agresivní obranou, ale my jsme se s tím dokázaly vypořádat a především díky snadným košům z rychlých protiútoků jsme zvítězily poměrně vysoko 75:37. V neděli nás čekali soupeři : Sokol Nusle a HB basket. V zápase se Sokolem Nusle jsme hrály s chutí, soupeře jsme opět přehrávaly rychlými protiútoky a i v obraně jsme hrály koncentrovaně a zvítězily jsme opět vysoko 132:23. V posledním zápase nás čekal HB basket, třetí tým tabulky. Nevím jestli zapracovala únava, protože jsme hrály hned následující zápas po zápase s Nuslemi, ale neměly jsme dobrý vstup do zápasu, všude jsme byly o krok později, působily jsme těžkopádně. V poločase jsme vedly rozdílem dvou bodů. Druhý poločas, tedy (především třetí čtvrtina) už byl o poznání lepší, ale v obraně jsme tam byly občas " jak namalované". V útoku jsme neproměňovaly spoustu jasných košů, tak se skóre neustále tahalo. O to je vítězství cennější, že si ho tentokrát musely holky pořádně vybojovat, což se jim mockrát v sezóně nestalo.

Takže Pražský přebor končíme s bilancí 18ti vítězství, 0 porážek embarassed a z prvního místa postupujeme na květnové Mistrovství republiky pořádané v Jenči týmem BŠ Tygři Praha. Holky skvělá práce! wink