16.10.2017
Víkend 14. - 15.10. zahajily sezónu i hráčky roč. 2005.

Sobotní utkání jsme hrály v malé tělocvičně ZŠ Mochovská. Hned ráno od 9:00 nás čekalo utkání proti Nuslím. Vstup do utkání byl naprosto katastrofální (výsledek první čtvrtiny 8:18). Naštěstí jsme se vzpamatovaly a ještě do poločasu jsme hru vyrovnaly. V poločase svítilo na tabuli skóre 26:25. Třetí čtvrtina již byla vyrovnaná a v poslední čtvrtině jsme jíž jasně dominovaly. Na utkání se dalo i koukat, holky začaly využívat kombinaci "hoď a běž", náběhy hráček ze slabé strany a hlavně si dokázaly půjčit míč z ruky a nebylo to jen o nekonečném driblinku.

USK Praha x Nobiles Nusle 54 : 45 (8:18, 26:25, 34:37)

Body: Petlanová 18, Přibylová 10, Krejčová 6, Kučerová 5, Heřmanová a Cahová 4, Kovářová 3, Semerádová a Petráková po 2.

Druhé utkání již tak pozitivní nebylo. Hráčky Slovanky byly mnohem rychlejší, agresivnější a výrazně bojovnější než jsme byly my. Předváděly velmi těsnou a agresivní obranu, díky které získávaly míče a dávaly jednoduché koše. Obranu, kterou bych ráda viděla i v podání našich hráček. Obrovský rozdíl byl v rychlosti. Nestíhaly jsme pokrýt hru 1 na 1. Zlepšený herní projev předvedla pouze druhá pětka.

Basket Slovanka x USK Praha 58 : 32 (25:9, 31:20, 47:24)

Body: Kovářová 6, Petráková 5, Heřmanová, Linhartová, Petlanová a Přibylová po 4, Končelíková a Krejčová 2, Kučerová 1.

Máme do dalšího turnaje rozhodně na čem pracovat. Ale abych nekončila negativně, holky zaslouží pochvalu za to, že i přes rozdíl více než 20 bodů se snažily bojovat až do konce.