4.11.2008
O víkendu jsme absolvovali znova první turnaj starších mimi žaček. Dvě družstva se odhlásila a tak došlo k anulování výsledků a k novému rozlosování. Hrajeme trošku jiný systém a tak jsme během soboty a neděle odehrály na hřištích soupeřů 4 zápasy.

Jak se víkend blížil, rozrůstala se marodka (Kikča a Rózka zraněné a Domča s Anetkou lehly s teplotami). V sobotu jsme zavítali na Slovanku a hned na úvod nás čekal soupeř ze všech nejsilnější. Cácorkám jsme dali jediný úkol, již od soustředění se věnujeme braní na záda, tak to měly předvést. A minutu od minuty se tato herní činnost zlepšovala. Nastaly i situace, kdy díky tomu s přehledem doskočily. Jinak obrázek zápasu se Slovankou se od loňského roku nezměnil. Stále je mezi námi propastný rozdíl. Byly však okamžiky, kdy jsem hráli více než vyrovnaně. S 50 ztrátami se však žádný dobrý výsledek zahrát nedá, hlavně když jakoukoliv chybu Slovanka trestá košem. Basket Slovanka - USK Praha 104:25 (31:6 24:4 18:6 31:9) Body: Péťa 7, Kája 6, Barča, Gabča 4, Edita, Korálek 2 Po 30-ti minutovém odpočinku nás čekala Sparta, soupeř se kterým jsme se loni tahali o každý bod a zápasy to byly vypjaté až do konce. Zápas se Slovankou nás stál mnoho sil a to nejen fyzických. Byla na nás hodně vidět únava. První pětka měla v pohodě na to, aby vedla o 10 i více bodů. Místo toho jsme se strkali a bojovali o každý centimetr na hřišti. K celkovému projevu hry přispělo i to, že zápasy pískal pouze jeden rozhodčí, a tak mnoho chyb hráčkám odpouštěl. Se silovou a tvrdou hrou Sparty jsme se vyrovnávali celý zápas. S únavou přicházela i naše nedůslednost v obraně a braní na záda. Sice jsme bojovali celý zápas, ale vnitřně byly cácory přesvědčené, že to nejde. BA Sparta - USK Praha 61:47 (9:8 21:9 5:16 26:14) Body: Kája 18, Péťa 17, Lůca 6, Gabča 5, Edita 1 Ze sobotních zápasů jsme si odvezli mnoho šrámů, odřenin a bolístek. V nedělním ránu v tělocvičně na Olešské byl na nás až žalostný pohled. Nebyla snad jediná cácorka, kterou by něco nebolelo. „Bratrstvo neohrožených“ celkem vystihuje 10 vytrvalých bojovníků z USK. Začátek zápasu s Nuslemi odrážel stav ve kterém jsme se po ránu nacházeli. Trvalo nám 4 minuty, než jsme se rozběhali a rozehráli. Bohužel to už jsme prohrávali 11:0. Druhá půlka čtvrtiny byla vyrovnaná a hrálo se 8:7. I druhá pětka prohrála svůj začátek, postupně se začal zápas vyrovnávat, ale to už Nusle vedli jasným rozdílem a zápas drželi pevně v rukou. Problémy jsme měli hlavně se shozy na slabou stranu pod koš. A s hoď a běž přes dlouhou. Na druhou stanu se cácorky snažily brát na záda, takže jsme nedostali mnoho košů po dopichu. Že se vyhrává i v 10 se mohly přesvědčit cácorky ve 3. čtvrtině, kterou vyhrály. Stačí si jen věřit. Nobiles Nusle - USK Praha 63:44 (19:7 16:13 13:18 15:6) Body: Kája 22, Barča 10, Péťa 9, Gabča 2, Edita 1 Se Spartou to byl podobný začátek jako v sobotu. Zase jsem měla pocit, že by to šlo. Místo toho jsme se se Spartou tahali o každý bod. Ve druhé čtvrtině nás jasně přejela celkem sehraná pětka. To že jsme nedávali by ani tak nevadilo, bohužel jsme ztráceli spousty míčů a byli jsme všude pozdě. V poločase to vypadalo, že je o vítězi rozhodnuto 11:27. Pak jsme začali dělat věci, tak jak se je učíme na tréninku. Každá měla zodpovědně svou hráčku, soupeři se těžko přihrávalo a nějak kombinovalo. Když už jsme nechali soupeře vystřelit, tak jsme měli na zádech. Obranný doskok a 13 zisků pomohlo k vítězství ve čtvrtině 23:0. A byli jsme zpátky ve hře. Zodpovědně jsme bránili, nechtěli jsme zbrkle získat míč. Nedělali jsme zbytečné fauly a čekali jsme na chyby soupeře. V celkem dramatickém závěru jsme si drželi malý náskok a zápas dotáhli do vítězného konce. BA Sparta - USK Praha 42:46 (8:9 19:2 23:0 12:15) Body: Kája 23, Péťa 8, Gabča 6, Lůca 4, Barča, Renča 2, Edita 1 Kristýna Hönschová