13.10.2008
V novém kabátku jsme nastoupili do prvního rozřazovacího turnaje starších minižákyň, který se konal v domácím prostředí v Modřanech.

Na úvod turnaje jsme se potkali s týmem Aritmy. Je to jeden z mála soupeřů, se kterým toho v pražském přeboru nemáme moc odehráno a byl pro nás menší neznámou. Přesto byly cácorky schopné pokrýt důležité hráčky soupeře, hned na úvod získat pár míčů a tím se uklidnit. Začaly jsme hrát svou hru a nenechaly soupeře nějakým brejkem výsledek dotáhnout. Jediné problémy nám dělala dotěrná obrana a zdvojování na míč. USK Praha – Aritma Praha 46:30 ( 18:6 12:10 10:6 6:8) Body: Péťa 8, Barča, Lůca, Gabča 6, Laura, Rózka, Kája, Edita 4, Renča, Domča 2, Zazářil: Lůca, Gabča Naopak druhého soupeře známe už velmi dobře. A je jen málo věcí, kterými se můžeme navzájem překvapit. Začátek zápasu byl poznamenán zraněním Barči a tím i citelného oslabení dané pětky. Dokonce jsme více než minutu hrály ve čtyřech. Tým se vůbec nesesypal. Je vidět, že máme bojovného bucha a chuť vyhrávat. Tým se semkl a nesvěsil hlavu. Černou práci na hřišti odvedla druhá pětka, získala spoustu míčů a srovnala poločasové skóre. Velkou zásluhu na tom měla Péťa s 18-ti body. Trošku jsem zamíchala sestavou, a do poslední čtvrtky jsme vcházeli s 5-ti bodovým mankem. Hned na začátek se 2x prosadila Anetka a hektický závěr byl na spadnutí. Dobrou obranou jsme soupeře 4 minuty nepustili do hry. Koš Káji a šestka Barči otočila skóre. Poslední ránu zasadila soupeři opět Anetka. Závěr jsme zvládli na výbornou a zaslouženě se radovali z vítězství. Sokol Nusle – USK Praha 53:56 (18:8 11:20 17:13 7:15) Body: Péťa 19, Barča, Kája, 7, Lůca, Anetka 6, Gabča 5, Laura, Edita, Domča 2 Zazářil: Péťa, Anet Poslední zápas měl být jeden z těch lehčích a pro radost. Ale i Prosek udělal za minulou sezónu kus práce a nepříjemně kousal. První poločas byl z naší strany dost individuální. A myslím si, že jsme zněj nikdo neměli moc radost. Sice jsme ho vyhráli, ale spousta akcí mohla být zakončena, nebo provedena jinak. I v obraně jsme dost odpočívali. Druhý poločas byl úplně jiný. Cácorky se předháněly v pěkných přihrávkách a pak by i nad zakončením srdce zaplesalo. Využívali jsme chyb soupeře v obraně rychle trestali. USK Praha – BK DE Prosek 80:27 (16:6 13:8 32:5 19:8) Body: Kája 24, Péťa 17, Barča 15, Domča 14, Edita 4, Rózka, Gabča 2, Renča 1 Zazářil: Kája, Barča První krok k postupu do finálové čtyřky jsme udělali. Cácorkám děkuji a gratuluji ke třem důležitým vítězstvím. Přesto je stále co zlepšovat. Turnaj ukázal, že je ještě spousta chybiček a skulinek nejen v obraně, že je pořád na čem pracovat a co zlepšovat. Z loňského týmu bohužel odešlo několik hráček Terka Krbcová a Bětka Jarchovská ze zdravotních důvodů, Viki Karambatsa odjela do zahraničí a Kristýna Hlaváčová trošku zabojuje a určitě se k nám vrátí. Kádr hráček nikdo neposílil, takže minut na hřišti budou mít všechny dost. Naopak se rozrostlo trenérstvo o asistenta Ondru Trnku. Tak hurá do toho!!! A ještě jednou díky za krásné modré teplákové soupravy:)