15
12

Šmoulinka na domácí půdě

Poslední letošní Šmoulinka proběhla na domácí půdě. Sešlo se 15 nadšených dětí. První zápas jsme se trošku rozkoukávali a bohužel jsme prohráli, ale to se nám stává velmi často. Pokaždé je náš tým jiný, připojují se nové hráčky a hráči. Chvíli trvá, než se sehrajeme...Druhý a třetí zápas už to bylo o moc lepší. Oba zápasy jsme zaslouženě vyhráli. Vraceli jsme se do obrany a hlavně jsme bojovali o míče. Nebáli jsme se padnout na zem a tím jsme získávali mnoho balónů. Každý turnaj je jiný, ale přesto se pokaždé sejde skvělá parta dětí, které si vzájemně fandí, pomáhají menším spoluhráčům a spoluhráčkám. Prostě radost. Velký dík patří rodičům, prarodičům a sourozencům, bez kterých by to nešlo a kteří svým fanděním dodávají skvělou atmosféru. Turnaje tím pádem mají pro děti úplně jiný náboj. Když turnaj skončí, už se těšíme na další a to by mělo být již 2.1.2022
02
12

Přípravka Ohradní jede

Závěr roku se blíží a děti z přípravky trénující na ZŠ Ohradní na sobě pilně pracují. Za ty tři odtrénované měsíce jsou vidět velké pokroky. Především v driblinku, ale i v přihrávkách je vidět zlepšení. Čím více se děti zlepšují, tím více je to baví. Příští týden nás čeká turnaj propojený hráčkami U11 s přípravkou, tak to bude takový milý turnaj před Vánoci.
02
12

Náhradní turnaj pro naše nejmenší

25
10

Šmoulení na Slovance

Další turnaj pro nejmladší děvčata proběhl v neděli na půdě Slovanky. V hezké hale na Praze 8 se sešlo 15 dětí. Minulá Šmoulinka pro nás skončila prvním místem. Tentokrát to bylo těžší. První zápas a poločas se pravidelně rozkoukáváme, ale ve druhém poločase už to bylo mnohem lepší. Holky začaly bojovat o míče a lépe se vracely do obrany. To jim vydrželo do druhého zápasu, který jsme odehrály nejlépe a zaslouženě vyhrály. Poslední utkání už byla znát únava a také nesoustředění. Roudnice složená převážně z chlapců byla rychlejší a herně zkušenější. Nedělní třetí místo bylo zasloužené. Děkujeme za každý turnaj, protože holky sbírají cenné zkušenosti do dalších zápasů.
06
10

Šmoulinka začala

Dne 28.9.2021 proběhl náš první letošní turnaj Šmoulinky. Zdálo se, že budeme mít problém sestavit družstvo ve státní svátek, ale účast byla veliká:) Počasí nám přálo a přátelsky naladěná atmosféra v Novém Strašecí byla super. Holky z U11 doplnila děvčátka z přípravky. Sice byly jen dva zápasy, ale všechny holky se spravedlivě prostřídaly a oba zápasy vyhrály. Takže bylo první místo na turnaji a sladká odměna. Příští Šmoulinka nás čeká 24.10.na Slovance.
23
09

Přípravka Ohradní

Naše basketbalová přípravka, která trénuje na ZŠ Ohradní, již od začátku září jede na plné pecky:) Příští týden nás čeká první turnaj Šmoulinky, kterého se zúčastníme ve velkém počtu. Je znát, že pohyb a kór ten s míčem nás prostě baví.  Stále děláme nábory do našich přípravek. Tak neváhejte nás doporučit kamarádkám a kamarádům.
25
08

Dobřichovice 24.8-27.8.2021

Konečně i prckové zahájili přípravu na novou sezónu. V úterý se tým U11 a přípravky sešel v Dobřichovicích. Všechna děvčátka přijela s dobrou náladou. Většina holek už tu byla loni, tak věděla, co je čeká. Na soustředění máme v týmu 4 nové hráčky, které začaly chodit před covidpauzou, ale i ty se moc těšily, protože je basket hodně baví. Po rozdělení holek na pokoje nebylo nač čekat, takže šup na první trénink. Nejdříve hala, kde jsme si po delší době osahaly míč, zopakovaly dvojtakty, přihrávky... Pak nás vystřídala starší děvčata a my jsme šly omrknout venkovní hřiště. Atletická část, ve které nechyběla ani švihadla a žebřík doplnil první dnešní trénink a naše soustředění je tedy v plném proudu...
14
07

Ukončení sezóny 2020/2021

22
06

Netradiční trénink na závěr „sezony“

V tomto týdnu absolvovali poslední trénink před prázdninami hráči a hráčky přípravky v Modřanech.
26
05

Přípravka Ohradní rozjela tréninky

Nejmenší děti z našeho klubu jsou již více než měsíc opět na hřišti. Přesto, že počasí nám letošní jaro moc nepřeje, trénujeme venku. A musíme říct, že je to více než příjemné. Pro děti je to proti hale změna, sice musejí házet na vysoké koše, ale to nám i přes zatím chybějící sílu nevadí. Snažíme se toho co nejvíce dohnat, takže hodně běháme, driblujeme, ale vždy značnou část tréninku věnujeme zápasům, což je samozřejmě nejoblíbenější činnost. Celý trénink se množí dotazy, kdy už konečně bude ten zápas:) Takže díky za tu možnost, vrátit se s dětmi zpět na hřiště. Je vidět, že sport nám všem už moc chyběl!
USK Futures PRAHA

Tréninky

pondělí
U Krčského lesa 15:00-16:00
pondělí
Modřany 15:30-16:30
středa
U Krčského lesa 15:00-16:00
středa
Ohradní 16:30-18:00
čtvrtek
Modřany 15:30-16:30
pátek
Ohradní 15:30-17:00

Trenéři

Gábina Sklenaříková
Monika Hradilová
Lenka Hradilová
Vítek Sklenařík