2.5.2022
Poslední dudnový čtvrtek večer, jsme se po tréninku vydaly směr Děčín na NF U11. Holky se moc těšily, ale hned od záčátku nás provázely komplikace. Ještě před odjezdem si Viky na tréninku zlomila palec, takže -1 hráčka. Další jednu z našich klíčových hráček Julču ve čtvrtek přemohla horečka, takže jsme počítaly, že minimálně v pátek si musíme poradit bez ní.

V pátek ráno jsme nastoupily v 9h proti týmu Benešova, Benešovské holky nás jednoznačně přeběhaly, přepraly a přehrály. Bylo vidět, že ještě spíme a vůbec nevíme, co se děje, velkou ránou byla také absence Julči. Tento zápas mě nejvíce mrzí, měly jsme na ně, bohužel jsme ještě nebyly rozkoukané. Benešov nakonec obsadil 3. místo turnaje.

USK : BC Benešov 33:48 (9:15, 16:23, 23:44)

Odpolední zápas byl mnohem lepší, probudily jsme se a začaly jsme hrát. Oproti týmu Strakonic jsme měly výškovou převahu, která nám velmi pomohla. V tomto zápase jsem si všimla, jaký problém jsou u nás trestné hody, daly jsme 3 z 26 vystřelených!!!!!!! V tomto zápase to nevadilo, ale ve všech ostatních to byl kámen úrazu.
BK Strakonice : USK 17:57 (10:14, 12:33, 12:44)

Do sobotních zápasů postupujeme z 2. místa základní skupiny a utkáme se s vítězem skupiny D, BK Blanskem. Další tým, na který jsme prostě měly!! Ale bohužel, máme prostě slabé 3. čtvrtiny, kde nám Blansko nakonec uteklo. Musím ale holky pochválit, konečně se probudila bojovnost, která nás nštěstí už do konce turnaje neopustila. Opět ty šestky, z 16 vystřelených, 4 dané. Byl ovšem vidět přínos Julči, která poprvé na turnaji nastoupila (12b).
BK Blansko : USK 50:44 (13:7, 22:19, 43:25)

Sobotní odpolední zápas byl o tom, jestli pujdem bojovat o krásné 5. místo nebo o místo 7. Soupeř DBaK Plzeň byl očividně slabší, my se však přiklonily na jejich hru a zápas basketbalu se změnil na neidentifikovatelný sport, chvíli to byl volejbal, pak rugby a i prvky s fotbalu se objevily. Naštěstí jsme celý zápas své vedení navyšovaly a dovedly ho do vítězného konce.
DBaK Plzeň : USK 16:45 (4:14, 6:28, 12:39)

V posledním zápase o umístění nás čekaly známé Tygřice z Prahy. Naše bilance z PP je 3:1 pro Tygřice, tudíž my mohly jen překvapit. A taky překvapily!!, sice ne vítěztvím, ale 3 vyhranými čtvrtinami. Tentokrát nám utekla 2. čtvtina, kdy Julče chvílí trvalo, jak se brání pouze levoruká hráčka, která byla víceméně jediná, která dává body. Od 5. minuty zápasu se Julče povedlo Tygří hráčku víceméně vymazat, bohužel za těch 5 minut stihla rozhodnout zápas svými 16b.

BŠ Tygři Praha : USK 46:34 (11:14, 32:17, 36:26)

Až na první zápas musím všechny holky moc pochválit, rvaly se statečně!! Velkým mínusem jsem nedané koše z podpoše, bylo jich více než je zdrávo. To samé trestné hody, tento počet mi přijde až alarmující, když si vezmu, jak byly zápasy vyrovnáné. Ze 72 vystřelených šestek jsem daly pouhých 15!! 15/72

Jmenovitě chválím Miu (42b = 8,4b/z), Káču (39b = 7,8b/z), Julču (22b = 7,3b/z), Barču (24b), Týnu (15b), Ciu (15b) za obranu, nebojácnost a hru na koš. Emmču, Karlose, Káju, Zuzku a Elen chválím za skvělou obranu a bojovnost!! Anička,Kendík, Bětka a Kamča si také zaslouží pochvalu a to za obrovský posun během těchto 3 dní!!

Holky gratuluji ke krásnému 6. místu!! A jmenuji Miu, jako naší MVP turnaje.