21.10.2017
První zápasy Pražského Přeboru U11.

O víkendu jsme odehráli první tři zápasy PP U11.

V prvním zápase na domácím hřišti v Modřanech nás čekala Slovanka. Do zápasu jsme nastoupili rozpačitě, bojácně a po první čtvrtině jsme prohrávali 5:8. Ovšem do druhé čtvrtiny jsme na soupeře "vlítli" a dovolili soupeři dát za čtvrtinu jen 2 body a my vsítili bodů 23. I po zbytek zápasu jsme byli aktivnějším týmem, nebáli jsme se přitlačit v obraně a po ziscích zakončovat lehkými koši z protiútoku.

USK - Basket Slovanka 58:21 ( 5:8; 23:2; 15:2; 15:9)

Špatková 13, Florjánková 10,Frantová 7, Zídková 6, Vítková 5, Kadeřábková, Staszková 4, Koudelková 3,Petlanová, Siebenstichová N., Cahová 2,

Druhý sobotní zápas proti BA Sparta nám vůbec nevyšel. Propadávali jsme v obraně, lehkými koši nás trestaly především dvě soupeřovy velké hráčky, které nám daly (19 a 21 bodů). Celkově byl výkon bojácný, na pár vyjímek málo bojovný a bohuže takto k zápasu přistoupit nemůžeme. Již po první čtvrtině jsme prohrávali 3:22. Další čtvrtiny už jsme se vzchopili a hráli vyrovnanější partii, ale ve čtrté čtvrtině se vyfaulovaly dvě hráčky (Verča a Majda) a to pro nás byl poslední hřebíček....

USK Praha - BA Sparta 29:81 ( 3:22; 8:14; 12:22; 6:23)

Zídková 8, Koudelková 6, Špatková 5, Frantová 4, Vítková, Staszková 2, Kadeřábková, Florjánková 1.

V neděli nás čekalo družstvo HB basket. Po té co jsem je viděla hrát v sobotu proti Spartě a Slovance, jsem se trochu obávala aby jsme zápas neodevzdali, ale opak byl pravdou.

Bojovala opravdu každá hráčka, která byla na hřišti. Markantní rozdíl oproti sobotnímu zápasu proti Spartě byl v obraně. Po chybách jsme se rychle vraceli do obrany a když soupeř hrál do postavené obrany, tak se nám jej dařilo ubránit. Trestal nás ovšem po našich chybách rychlými protiútoky, nutno uznat, že na kategorii U11 s velkou úspěšností. I my jsme se dostávali do lehkých zakončení dvojtaktem, ale na rozdíl od soupeře jsme neproměnili jasné koše, většinou to byly rány do desky. Ale to všechno pramení z tréninku, kdy jste na sebe moc hodné a zakončení není pod takovým tlakem jako v zápase. I přes konečné skóre nutno říci, že jsem se zápasem byla spokojená, opravdu byla vidět chuť hrát a nasazení v obraně by mělo být takové v každém zápase.

HB Basket - USK Praha 68:19 ( 9:0; 21:7; 18:7; 20:5)

Špatková 5, Zídková 4, Kadeřábková,Florjánková 3, Končelíková, Frantová 2.