12.1.2010
V sobotu 9.1 a v neděli 10.1 jsme odehrály 4. turnaj, který se konal na základní škole T.G.Masaryka v Modřanech.

USK x Kralupy                   59:36 (16:20, 23:24, 39:32)

Během celého zápasu bylo znát, že nám chybí tři klíčové hráčky (Korbelová, Vítková, Hánová). V první čtvrtině nás přehrály dvě Kralupské hráčky Halátková (8 bodů), Langrová (12 bodů), které jsme nebyly schopny ubránit. Ve druhé čtvrtině jsme se dostaly do hry, dotáhly jsme se ve skóre a být neproměněných dvojtaktů Denisy Volákové (17/3) i do vedení. Po poradě v poločasové přestávce jsme ve třetí čtvrtině perfektně zvládly obranu dvou klíčových hráček a ve zbytku utkání jsme již jasně dominovaly.

Body: Bendová 13 (3/1), Svobodová 12 (2/0), Chomátová 10, Taševská 6 (6/2), Pouchová, Voláková 6, Kotrčová 4 (1/0), Hniličková 2, Buryšová, Junková, Hrdá 0

TH 12/3

Fauly: USK:Kralupy 5:15

USK x Brandýs                    2:80 (0:20, 2:36, 2:56)

Konečný výsledek vypovídá o předvedené hře. Naše hráčky na hřišti vypadaly, jako by držely míč poprvé v ruce. Brandýské družstvo do svého kádru plynule začleňuje hráčky letošní přípravky (ročník narození 2002, 2003) a i tyto mladé hráčky projevovaly větší bojovnost a chuť hrát než naše družstvo. Kritiku snese pouze druhá čtvrtina, kdy sestava Taševská, Voláková, Bendová, Hniličková, Junková, Buryšová ukázala, že i s Brandýsem se dá bojovat. Brandýs během celé sobotní části turnaje jasně dominoval a prokázal to i v tomto našem utkání. Tento zápas ukázal, že náš trénink musí být mnohem, mnohem tvrdší a hráčky se musí začít bránit a strkat do sebe.

Body: Taševská 2, Chomátová 0 (2/0), Bendová 0 (2/0), Voláková 0 (2/0), Pouchová, Svobodová, Hniličková, Buryšová, Hrdá, Junková, Kotrčová 0

TH 6/0

Fauly: USK: Brandýs  5:7

USK x Zemanky                          7:99 (2:34, 2:32, 1:7, 2:26)

Zápas mezi USK a Zemankami skončil jednoznačným vítězstvím soupeřek. USK se ze začátku nemohlo poprat s obranou protihráček, která nás vytlačovala do okrajů hřiště. Ještě před přechodem na útočnou polovinu se jim dařilo zdvojovat. Ne vždy byly jejich obranné zákroky čisté, ale bojovnost a touho po míči jim nelze odepřít. Z takto vybojovaných míčů jsme dostaly spoustu jednoduchých košů. Po oddychovém čase, který si vyžádaly trenérky USK, se našim hráčkám již lépe dařilo přecházet půlící čáru. Za to, jak se jim dařilo plnit trenérské pokyny si zaslouží pochvalu.

Body: Bendová 4, Chomátová 3 (3/1), Hrdá (2/0), Taševská, Svobodová, Buryšová, Voláková, Kotrčová, Junková, Hniličková, Pouchová, Vítková 0

TH 5/0

Fauly:  USK:Zemanky 8:1

USK x Aritma Praha                            43:18 (9:6, 16:4, 10:6, 8:2)

Výhra ve druhém nedělním zápase proti Aritmě byla pro USK veselejší. První čtvrtina byla sice vyrovnaná (9:6), ale ve druhé části hry jasně dominovaly hráčky USK. Děvčata svou aktivní obranou získala spoustu balónu. Je škoda, že získané míče nedokázaly hráčky proměnit hned na poprvé v body a koš soupeřek se občas stával střelnicí. V obraně se nám příliš nedařilo držet si soupeřky „na zádech.“  Všechny zápasy pro nás byly opět získáním zkušeností a možností vyzkoušet si vlastní schopnosti a herní dovednost.

Body: Taševská 11 (2/1), Bendová 7(2/1),Pouchová 6 (1/0), Chomátová 6 (2/2), Svobodová 5 (2/1), Voláková 4 (2/0), Hniličková 2, Vítková 2, Buryšová, Kotrčová, Junková, Hrdá 0